Як правильно прокидатися зранку

Вам напевно доводилося прокидатися вранці з відчуттям, що ви заснули буквально хвилину тому і зовсім не виспалися. Як позбутися цього почуття і почати день бадьорим і повним сил?   

Найчастіше враження, що ви не виспалися навіть після цілої ночі, пов’язано з тим, що ви прокинулися посеред фази глибокого сну.

Сон подiляєтся на швидкий і глибокий. Саме в другій фазі вам сняться сни, а організм займається відновленням своїх сил і можливостей. У стадії глибокого сну в організмі підвищується рівень гормону мелатоніну. Якщо будильник спрацьовує, коли ви як раз перебуваєте в цій фазі, швидше за все, ви будете пересуватися по будинку як сонна муха, відчувати дезорієнтацію в просторі, млявість, нездатність зібратися з думками. Позбутися від сонливості і млявості не вдається протягом декількох годин. А день, розпочатий з такого стану, часто буквально йде нанівець. Як перемогти цю проблему і провести повноцінний день після невдалого пробудження.

Правильний час пробудження:

Краще попереджати проблему, ніж боротися з нею. Найпростіше — привчити себе засинати і прокидатися в один і той же час кожен день, включаючи вихідні, каже американський психолог Майкл Бреус.

За його словами, більшості людей для того, щоб повноцінно виспатися вистачає п’яти повних циклів з швидкого і глибокого сну. Кожен цикл займає близько півтори години. Отже, семи з половиною годин сну достатньо, щоб повноцінно відпочити.

Розрахуйте час, коли вам потрібно лягати спати, віднявши сім з половиною годин від часу, коли вам потрібно вставати вранці, пояснює Бреус. Вже через тиждень ви почнете прокидатися за кілька хвилин до будильника. І буде відчувати себе просто чудово.

Холодна вода

Що якщо ви все ж прокинулися розбитим і млявим? Згідно з дослідженням японських вчених, найпростіший ритуал вмивання холодною водою може рішуче змінити ситуацію.

Дослідники взяли дві групи людей, якi прокидалися млявими, і проводили тести на роботу пам’яті.

Ті, хто відразу після пробудження вмивався холодною водою, справлялися з тестами набагато краще.

А деякі інші дослідження показують, що холодна вода допоможе підбадьоритися не тільки таким чином. Випийте склянку холодної води, і організм також отримає імпульс до пробудження.

Трохи кави

Ранкова кава — самий банальний спосіб по-справжньому прокинутися. Кофеїн активізує зв’язки між нейронами головного мозку, а також призводить до викиду адреналіну. Однак, не варто зловживати ранковою кавою, оскільки надлишок кофеїну призводить до надмірного збудження.

Яскраве світло

Не варто відразу світити собі ліхтариком в очі. Але яскраве світло здатний різко «перезапустити» роботу мозку і вивести зі стану сонливості. Це начебто очевидно, але завжди приємно знати, що у теорії є наукове підтвердження. Наприклад, у вигляді ось цього дослідження.

Пройдіться по дому

Невелика прогулянка — відмінний спосіб позбутися сонливості і запустити свій мозок в робочий стан.

В ідеалі - одягайтеся і йдіть на прогулянку з собакою. Але якщо такої можливості немає, просто відразу після пробудження і вмивання пройдіться по будинку чи квартирi. Рух прискорює кровообіг і викликає прилив крові до мозку.

Правильний сніданок

Після прогулянки і кави настає час сніданку. І тут багато хто робить помилку, налягаючи на вуглеводи, а не на білки.

Але саме білки дозволять налагодити роботу організму після сну, стверджує Бреус. У той час як цукор або вуглеводи лише призводять до коротких спалахів енергійності, за якими слідують нові напади млявості і сонливості.

https://nv.ua