Торф з давніх часів був цікавий людям. У країнах Західної Європи видобуток і використання торфу широко розвивалися в XII–XVIII сторіччях. Його корисні властивості можна спостерігати у різних сферах людської діяльності. Таких як сільське господарство, енергетика, хімічна промисловість, лікування, тваринництво. Але не зважаючи на багатий різновид користі, є і не безпечні моменти. Саме такі, як пожежі. Продуктами горіння торфу є канцерогени.
За своїми властивостями торфові волокна містять кисень, а тому він здатен горіти без додаткового збагачення повітрям. Щоб уникнути небезпеки пожеж, рекомендується заздалегідь розділяти поклади торфу протипожежними урвищами, заповнювати їх водою. Торф горить повільно, на всю глибину свого залягання. Пожежі можуть охопити великі площі й важко піддаються гасінню. Торф може горіти в усіх напрямках, незалежно від вітру, а під ґрунтом він тліє навіть під час дощу й снігопаду.
Рух торф"яних пожеж — повільний, по декілька метрів на добу, і їх майже неможливо погасити. Вони небезпечні раптовими проривами вогню і тим, що їх край не завжди помітний. Ознакою такої підземної пожежі є характерний запах гарі, місцями з під землі просочується дим, а сама поверхня грунту гаряча. Торф вигорає зсередини, утворюючи порожнини. Температура в товщі торфу, охопленого пожежею, більше тисячі градусів.
Нещодавно загорілися торф"яники у селі Піски Лубенського району.
Заступник начальника Державної пожежно - рятувальної частини Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області міста Лубен Пустовій Віктор Григорович прокоментував ситуацію станом на 04.10.2019 року:
«В селі Піски на території Засульської громади торф"яна пожежа ліквідується протягом всього часу, і сьогодні вже ми її завершуємо, тобто пожежу буде ліквідовано остаточно. Нічого складного не було – бригади вправились без надзвичайних ситуацій. А от загорання сухотрав’я через людський фактор у селі Засулля завдало неабиякої шкоди як самим селянам, так і всьому району. А також безпосередньо екології навколишнього середовища. Хотілось привернути увагу саме до цього моменту. Пожежі, котрі спалахують через неадекватне відношення людей до середовища, завдають збитків і здоров’ю, і екологічному стану природи. Намагайтесь дотримуватися правил пожежної безпеки, бережіть себе і довкілля».
Ваше здоров’я, здоров’я ваших дітей, майбутнього
покоління-саме у ваших руках.