Програму житлових субсидій було започатковано у 1995 році рішенням Уряду України для допомоги малозабезпеченим родинам в оплаті житлово-комунальних послуг. Вже понад двадцять років ця програма залишається головним механізмом соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги.
Начальник Управління праці та соціального захисту населення у місті Лубни Щербак Віктор Олексійович розповів подробиці щодо пільг і субсидій.
"З 1 жовтня розпочинається період для призначення субсидій. Опалювальний сезон як для субсидій, так і для пільг починається із 16 жовтня і триває по 15 квітня включно. Відповідно нарахування субсидій не змінилося, але змінився порядок їх виплати.
На даний час субсидії можуть отримувати пенсіонери на їх рахунки, відкриті в уповноважених банках, або через Укрпошту, якщо хтось через неї отримує пенсію.
За рішенням комісії, субсидія призначається внутрішньо переміщенним особам, а також тим, хто орендує житло. Якщо хтось з осіб не проживає за вказаною адресою, власник має право оформити субсидію без цієї особи за рішенням комісії.
При отриманні субсидій необхідно повідомляти управління соціального захисту в таких випадках:
- Коли змінився склад сім'ї;
- Коли хтось із домогосподарства зареєструвався або знявся з реєстрації за відповідною адресою;
- Коли сім'я зробила покупку більше, ніж на 50 000 грн. (автомобіль, причеп, мопед, мотоцикл, менше 5 років від випуску), або нерухоме майно. В цьому випадку домогосподарство позбавляється субсидій.
З 1 жовтня змінюється порядок виплати пільг для населення. Норми для них незмінні по соціальних стандартах і порядку видання. Але шляхи отримання змінюються. Якщо раніше пільгами займалися підприємства і надавачі послуг, визначали відсоток, який необхідно людині сплачувати, то зараз вони будуть отримувати призначення монетизовано двома напрямками. Перший — це безготівковий. (Ощадбанк перераховує суму пільги підприємству, котре буде надавати послуги). Та готівковий — за зверненням людини із заявою. (Якщо це на опалювальний сезон, таку заяву людина має подати до 15 жовтня, якщо не опалювальний — до 15 квітня).
Коли пільговик звернувся з такою заявою, тоді загальна сума пільги буде перераховуватися на пенсійний рахунок, чи на його рахунок в Ощадбанку, таким чином людина буде сплачувати комунальні послуги самостійно.
Якщо пільговик економить якусь частину пільг щомісячно, в кінці опалювального періоду цю суму він отримує на свою банківську картку.
Є також окремі пільгові категорії населення, які визначенні для проживання в сільській місцевості (для медпрацівників, педагогів, тощо). Але по місту таких пільг немає."
Оформлення та монетизація субсидій
15:00, 10 жовтня 2019 р.
Економіка