Наявність щеплень відтепер є обов'язковою умовою для відвідування дітьми шкіл і дитячих садів. У МОЗ пояснюють: таким чином вдасться знизити рівень інфекційних захворювань. Однак таке нововведення влаштовує не всіх батьків, вони готові протестувати та шукати обхідні шляхи.
Завідуюча лубенською амбулаторією загальної практики сімейної медицини № 2 Бирченко Галина Миколаївна прокоментувала ситуацію щодо вакцинації та щеплень:
"Антивакцинальний бум почався понад 10 років тому, але дуже часто це було нічим не підтверджено. В певний проміжок часу був дефіцит вакцини, була також сумнівної якості. І все це сколихнуло батьків.
Зараз на всіх етапах перевіряється температура зберігання, є індикатори на кожному флаконі. Деякі батьки боялися робити декілька вакцин одночасно. Але навіть якщо одночасно зробити десять вакцин, залучається лише 1/100 імунної системи. Є вакцини, які не можна вводити в один день.
Наприклад, вакцину БЦЖ не можна вводити ні з якими іншими вакцинами. Ми цього дотримуємося. Діти, які не отримали своєчасного щеплення, вакцинуються за індивідуальними календарями. Ми керуємося міністерськими наказами № 551, 947.
Деякі рекомендації, які я можу надати: кожен, кому необхідно зробити щеплення, має звернутися до свого сімейного лікаря чи педіатра, провести бесіду, в якій лікар надасть інформацію про вакцину. Ніякої підготовки до щеплення дитини робити не потрібно. Але дитина має бути здорова.
В нас є обов'язкові протипоказання: висока температура вище 38 градусів, алергічна реакція на якийсь із компонентів, які входять до вакцини, реакція на попередні щеплення, онкохворі та хворі на ВІЛ\СНІД.
Не проводимо щеплення в стадії хронічного захворювання, але коли загострення вже немає, дитину чи дорослого ми вакцинуємо.
Вакцини в нас всі сертифіковані, закуплені за кошти ЮНІСЕФ. Під час надходження в Україну, вони проходять лабораторний контроль, і тільки потім виділяються медичним закладам. Вакцини в достатній кількості.
Особливо зараз, коли присутня епідемія кору в Україні (почалася у 2017 році, 40 людей вже померло від кору), вакцинація допомагає не захворіти або ж перенести цю хворобу в легкій формі.
Зараз у Полтавській області проводиться вакцинація від кору мобільними бригадами, в нас вона також є, ми виїжджаємо в шкільні та дошкільні навчальні заклади, училища та ліцеї. Все проводиться за інформованою згодою, дорослий надає свою згоду, мати чи батько - згоду на щеплення дитини.
Отож обов'язково треба робити щеплення,які є обов"язковими в календарі".