На базі Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства Національного університету біоресурсів і природокористування України (НУБіП України) та Боярської лісової дослідної станції з 17 по 19 жовтня, вже вдруге відбулися Всеукраїнські спортивно-інтелектуальні змагання професійного спрямування «FORESTRY QUEST» серед студентів коледжів та університетів, що навчаються за спеціальністю «Лісове господарство», які проводяться за ініціативи «Kyiv Forestry Students Association». Благородна мета змагань - забезпечення підвищення якості підготовки фахівців для лісового господарства та активізація участі студентів у громадській і навчально-науковій діяльності.
Організаторами та партнерами заходу виступили:
Студентський науковий гурток «Київська асоціація студентів лісівників» («Kyiv
Forestry Students Association», KFSA);
Навчально-науковий інститут лісового і садово-паркового господарства НУБіП
України;
ВП НУБіП України «Боярська лісова дослідна станція»;
Розсадник декоративних рослин «Єва»;
ТОВ «Андреас Штіль» в Україні;
Національне представництво FSC в Україні.
Цього року у змаганнях прийняли участь 15 команд з 10 областей України, серед яких
команди 8 університетів та 7 коледжів:
«Тигри» (Національний університет біоресурсів і природокористування України,
м. Київ);
«Форест-Львів» (Національний лісотехнічний університет України);
«Бобри» (Харківський національний аграрний університет ім. В.В.Докучаєва),
«Житомирський стандарт» (Житомирський національний агроекологічний
університет);
«СНАУ» (Сумський національний аграрний університет);
«Šumari» (Уманський національний університет садівництва);
«Forest life» (Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки, м.
Луцьк);
«Волинські зубри» (Луцький національний технічний університет);
«Lubny foresters» (Лубенський лісотехнічний коледж);
«Лісова пісня» (Шацький лісовий коледж ім. В.В.Сулька, Волинська обл.);
«Лісовий патруль» (Малинський лісотехнічний коледж, Житомирська обл.);
«Буковина» (Сторожинецький лісовий коледж, Чернівецька обл.);
«Вальдмейстери» (Чугуєво-Бабчанський лісовий коледж, Харківська обл.);
«LEGION» (Великоанадольський лісотехнічний коледж ім. Віктора Єгоровича фон
Граффа, Донецька обл.);
«Лісознавець» (Житомирський агротехнічний коледж).
Команду нашого коледжу під назвою «Lubny foresters» представляли студенти IV курсу
спеціальності «Лісове господарство»:
Віталій Коваленко (група ЛГ-41);
Євген Ткаченко (ЛГ-43);
Каріна Дончик (ЛГ-43);
Ігор Яременко (ЛГ-41).
Очолював поїздку викладач фахових дисциплін Олександр Литвиненко.
Відкриття змагань відбулося у прекрасному Еко-класі чудового Ботанічного саду НУБіП України, де учасників привітали ректор Станіслав Ніколаєнко та директор ННІ лісового і садово-паркового господарства Петро Лакида. Доцент кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій Володимир Малюга розповів, що проведення таких змагань сягає історичним корінням ще у 1968 рік, коли вперше було проведено всеукраїнські лісові багатоборства серед студентів технікумів, і в яких у 1971 р. Володимир Миколайович здобув перемогу. Слід зауважити, що ця традиція періодично то зникала, то знову відроджувалася, і ось, через 50 років від початку, знову вся Україна бореться за звання найкмітливіших і найспритніших студентів-лісівників.
Організатори забезпечили усім учасникам змагань відвідування голосіївської перлини – прекрасного Ботанічного саду університету. Презентація таксаційного майданчика, яку провів завідувач кафедри таксації лісу та лісового менеджменту Андрій Білоус (до речі наш випускник 2002 року) допомогла нам освіжити знання з лісової таксації та розширити кругозір про ліси України. Змогли ми і «підкріпитися» знаннями у Музеї лісових звірів і птахів ім. професора О. О. Салганського та оглянути лабораторію інженерно-технічного забезпечення лісового комплексу фірми «Stihl».
Вже по дорозі до Боярської лісової дослідної станції, а саме її структурного підрозділу - Дзвінківського навчально-науково-виробничого центру, що знаходиться на території Плесецького лісництва, учасники змагань мали нагоду відвідати вражаючий своїм асортиментом розсадник декоративних рослин «Єва», де дізналися про особливості вирощування декоративного садивного матеріалу від топ-менеджера Анжели Клюшник. На території Боярської ЛДС начальник наукової частини Олександр Мельник представив напрямки роботи станції, завдання і потужності, а також запропонував відвідати найцікавіші об’єкти – це науково-дослідну лабораторію біотехнології рослин, пожежну станцію та лінію переробки деревини. Слід зауважити, що Боярська ЛДС є передовиком у впровадженні сучасних технологій ведення лісового господарства. Увечері 17 жовтня, розмістившись на базі структурного підрозділу Боярської ЛДС - Дзвінківського навчально-науково-виробничого центру, відпочивши і підкріпившись, учасники змагань взяли участь у презентаціях команд та жеребкуванні порядку старту у змаганнях. І знову презентація нашої команди була відзначена як яскрава, театралізована й неординарна та вразила глядачів…
Приємно зазначити, що наш коледж є своєрідною «кузнею кадрів» для інших навчальних закладів. Так за команду «Тигри» НУБіП України виступав наш випускник 2016 року Олександр Горицький, Анна Здоровик (випускниця 2019 року і переможниця минулорічних змагань) цього року виступала за команду «Форест-Львів» НЛТУ України.. А Олександра Дейнеко та Микола Лопушенко, які закінчили коледж у 2018 році цього разу показували свою майстерність і знання, виступаючи за харківську команду Бобри» (ХНАУ ім. В.В.Докучаєва). Також серед помічників оргкомітету були наші випускники: Владислав Павлюченко, Валдислав Старокожко та Яся шахунова (випускники 2018 та 2019 рр.). Нашого цвіту - по всьому світу…
Основні змагання розпочалися наступного дня, 18 жовтня. Перед початком змагань було проведено презентацію та майстер-клас від компанії «Stihl», що дало змогу «розігріти» учасників перед початком конкурсної частини «Forestry Quest – 2019». Присутні отримали корисну інформацію про бензопили і можливість власноруч випробувати новинки сучасної техніки.
Як і минулого року змагання «Forestry quest» складалися з 3 етапів.