28 жовтня 2019 р. в селі Хорошки люди помітили, що на сінокосах, на лугах біля русла річки почали розорювати землю. Біля цієї місцини тече затока Сули. Там приблизно 102 гектари землі.
Компанія ТОВ" РАЙЗ - СХІД" землю взяла в оренду, але змінила її цільове призначення. Земля використовується для сінокосів та пасовищ, але аж ніяк не для оранки.
В господарстві села є худоба, дві ферми на території сільської ради. Раніше там випасали корів, але зараз товариства годують їх готовими кормами, без вигону.
Голова сільської ради Бровко Микола Олександрович вважає, що компанія незаконно змінила цільове призначення, а це треба змінити.
- З 1 січня 2019 року земля знаходиться в розпорядженні сільської ради. (ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розв'язання питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні.)
- Затока річки Сули має властивість розливатися навесні, це гарне місце для відпочинку та риболовлі. Крім цього, порушується екологічна сітка тварин та її баланс.
На питання, які були поставлені керівнику підприємства Олені Петрівні, щодо такої секретності ходу земельних робіт, в очільниці одна відповідь: "Я тут ні до чого, що я можу зробити". Посилається на замовників із Лохвиці.
Це не є поодиноким випадком розорювання та оброблення земель, не призначених для цього. Хімікати потрапляють до водойм, що може завдати неабиякої шкоди не тільки тваринам, а й людям.
29 жовтня 2019 року під час зустрічі Микола Олександрович розповів, як взагалі все це розпочалось: " 27 жовтня, десь о 23:00 годині, почув гуркіт і подумав, що мабуть в полі щось орати почали. Але потім зрозумів, поле в іншій стороні, то гуркіт в лузі. Подумав ще спочатку, що то може бути у селі Шеки, але ж скільки тієї землі там. А рев був такий, ніби танк гуде. Землі колективної власності розорали ще додатково в розмірі 53 гектар, крім 102 гектарів, також біля притоки річки. І виходить, що при весняних розливах Сули всі нечистоти потрапляють у річку і слідом до Дніпра. Від самої річки відступу і 10 метрів немає. Засоби захисту рослин та обробки землі - отрута, гербіциди. Це турбує найбільше, бо після потрапляння до грунтових вод, нечистоти та хімікати мають всі шанси потрапити й до колодязів мешканців, а згодом - і до організму разом з питною водою".