2 листопада 2019 року відбувся захід у краєзнавчому музеї ім. Гната Стеллецького.
Із слів співробітника: "Одного серпневого дня до нас прийшов дивний чоловік і говорив не дуже зрозумілою російською мовою. Він вбіг до нас в музей, почав емоційно розповідати щось. Ми трохи його розпитали, і виявилось, що він англієць, але живе в Україні декілька років, є музикантом і шанувальником англійського композитора Арнольда Бакса. Алан розповів, чому він приїхав, а також, що цей композитор - відомий в Англії, певний час провів тут, декілька місяців, в маєтку Катерини Миколаївни Скаржинської під Лубнами, в селі Круглик, був закоханий в одну з її доньок Наталю. Ми пообіцяли, що допоможемо йому, можливо щось знайдемо. Показали меморіальну дошку, де вказано лише, що тут померла Катерина Скаржинська, тобто майже нічого. Але на щастя в нас є чудовий альбом - "Лубни на перехресті століть", в якому зібрані цікаві фото старих Лубен, і там є той будинок, в якому бував Арнольд Бакс. В знак подяки він поділився з нами спогадами про перебування композитора Арнольда Бакса в Лубнах в травні - червні 1910 року. Хоча попередив, що перекласти їх буде важко, бо писала людина творча, з емоціями, проте я спромоглась їх перекласти".
Також у живому музеї показали привітання і розповідь самого Алана Сатана - він розповів декілька слів про композитора. Зазначив, що це був дуже цікавий роман композитора і дівчини Наталі, завдяки котрому він писав багато нових композицій.
Декілька слів про гостя: Алан народився біля міста Честер, займався музикою, спочатку грав на фортепіано, а потім на органі. Він вивчив дуже багато творів для гри на органі, і зараз може зіграти їх десь пів тисячі. Закінчив Кембриджський університет за спеціальністю - історія. Професійну діяльність пов"язав з бухгалтерією в Великобританії, потім в Іспанії. Згодом угорська компанія відкривала філіал по виготовленню соняшникової олії в Україні. І вони пропонували приїхати комусь і працювати в Україні фінансовим директором - ніхто не погодився. Але Алан погодився, так він в Дніпропетровську жив і працював, згодом одружився, народився син. Виїхав до Києва і працював у представництві Бритіш Петроліум - найбільшій нафтовій і газовидобувній компанії в світі. Переїхав до Колумбії. Але в 2014 році повернувся в Україну до сина. Зараз він живе у Дніпрі із сином, якому вже 17 років. Алан грає на органі, їздить Україною з концертами.
У книзі "Прощавай, моя вірність" є сторінки, присвячені цьому коханню, про яке розповів Алан. У ній називає Наталю Скаржинську Любою Короленко. А її подругу Ольгу Антонетті - Фіаментою. Назви "Лубни" і "Круглик" залишив, як є.
Алан шукав історичні надбання. Дуже цікаві історії розповідали співробітники музею - фотографії показували, вірші, листи минулого, спогади.
"Отже, в цей день ми перші, хто відкрив та почув невідому сторінку історії нашого міста. І будемо пам'ятати про цих людей, про кохання лубенки Наталі та англійця Арнольда. Вони не мали щасливого кінця, як і багато подій в нашій історії, але залишили по собі музику, вірші та спогади. " - підсумували працівники музею.