Кабмін після піврічних консультацій сформував 61 ОТГ і тим самим остаточно затвердив Перспективний план територій громад Полтавської області. За планом до Лубенської об’єднаної територіальної громади ввійшли: Ісковецька, Калайдинцівська, Засульська, Березівська, Вищебулатецька, Войнихівська, Литвяківська, Мацковецька, Мгарська, Михнівська, Новаківська, Оріхівська, Шершнівська, Вовчицька, Березотіцька, Окіпська, Тишківська, Снітинська, Хорошківська територіальні громади.
Отже, перший етап децентралізації має закінчитися місцевими виборами у жовтні 2020 року. ЦВК «наріже» виборчі округи відповідно перспективного плану. Тепер, міського голову Лубен будуть обирати всі територіальні громади. Міський голова буде керівником всієї ОТГ. За кількістю населення Лубенська ОТГ є однією з найбільших в області - майже 70 тисяч осіб, з площею 1073,9 км².
Після створення ОТГ мешканці територіальних громад не стануть міськими жителями. Це будуть старостинські округи. Замість сільського голови там буде староста — його будуть або обирати, або призначати. Люди, які є в штаті сільської ради, будуть переведені до штату міської, і працюватимуть віддалено. ОТГ вирішуватиме, яка кількість старостинських округів буде в об’єднанні.
Як правило, колишня сільрада стає старостинським округом. Другий етап Децентралізації — об’єднання районів в округи. Наприклад, на Полтавщині замість 25 районів хочуть створити 4 округи.
У квітні Верховна рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад». Документ дає Уряду право самостійно «нарізати» округи й визначати центри громад. Закон піддають критиці спеціалісти із місцевого самоврядування. Як будуть об’єднувати райони в округи, ми побачимо ближче до місцевих виборів.