Як відомо, на березневій 51-й позачерговій сесії Лубенської міської ради більшістю голосів депутати прийняли рішення на час карантину припинити фінансові відшкодування перевізникам за перевезення пільгових категорій населення.
Фактично, цим рішенням вони відмінили пільговий проїзд, змушуючи пільговиків платити, адже перевізники собі у збиток працювати не будуть. Як вважає депутат міської ради Юрій Борисович Денисенко, приймаючи таке рішення, депутати перевищили свої повноваження і порушили закон. Адже законотворча прерогатива належить депутатам Верховної ради України і вносити зміни до вже діючих законів мають право тільки вони.
Місцеві ж депутати повинні дотримуватися законів та у межах своїх повноважень розширювати їх можливості на місцевому рівні. Як наприклад, пропозиція Юрія Борисовича, зробити безкоштовним проїзд для учнів загальноосвітніх шкіл міста, яка на жаль, не знайшла підтримки депутатського корпусу.
"Ми не мали права своїм рішенням зупиняти дію закону, який передбачає пільговий проїзд певним категоріям громадян", - говорить він. Саме на скасування незаконного рішення 51-ї сесії Лубенської міської ради подав позов до суду пільговик, інвалід війни на сході, Олександр Миколайович Петкевич. Олександр учасник бойових дій, служив у 95-й аеромобільній Житомирській бригаді, пройшов бойовий шлях, де були Ясинувата, Дебальцево, Донецький аеропорт та інші.
На жаль, у мирному житті йому не вперше довелося зіткнутися із несправедливістю. Ще у 2016 році, коли звільнився у запас, відразу після лікування у госпіталі він приїхав із Житомира додому, до Лубен. Вже тоді зайшовши до маршрутки на залізничному вокзалі, він показав водієві посвідчення учасника бойових дій і почув, що після дев'ятнадцятої години пільговиків у Лубнах не перевозять.
Водій не рухався і вимагав у Олександра оплати за проїзд. І пасажири почали навперебій пропонувати оплатити проїзд Олександрові. Тоді від пережитого шоку Олександр навіть не відразу зорієнтувався, він сам був спроможний оплатити свій проїзд.
Але ж, посвідчення учасника бойових дій, за законом, який діє на всій території України, давало йому право на безкоштовний проїзд.
Наприклад, у Житомирі, де багато військових, за словами Олександра, одночасно у міському транспорті по посвідченнях можуть їхати кілька чоловік і це не обговорюється.
То чому ж закон не діє на території Лубен? От і зараз скористатися правом пільгового проїзду під час карантину неможливо. Тож, звернувшись до суду, лубенець Олександр Петкевич надіється, що законність буде встановлено.
А тим часом, дізнавшись про судовий позов, щоб виправити ситуацію, 28 травня відбулася позачергова 54-та сесія міської ради. На сесію із 34-х депутатів прийшло тільки дев'ятнадцять. Пропозиція секретаря міської ради Олександра Карпця, який головував на сесії, повернути пільги лише інвалідам, чорнобильцям та учасникам бойових дій, підтримки у депутатів не знайшла. Не вистачило голосів і на пропозицію депутатів Юрія Денисенка та Катерини Скуратовської, які відстоювали право повернути пільги всім категоріям пільговиків, із пенсіонерами включно.
Тож, як зібралися з потугами, так і розійшлися ні з чим. Сумно і боляче спостерігати за такими хаотичними, непродуманими рішеннями наших депутатів. Своїми діями вони вносять розбрат і протистояння між різними категоріями пільговиків. Хто б вони не були по пільговому статусу, це перш за все,- люди.
Люди, які мають рівні права і обмежувати одних на користь інших, - то неприпустимо, ганебно. І депутати, народні обранці, ні в якому разі не повинні маніпулювати довірою людей.
Але ж, до слова сказати, більшість депутатів Лубенської міської ради - люди залежні, бо очолюють комунальні підприємства і просто бояться втратити свої преференції, тому і голосують на догоду владі. Прикро.
Та нехай це буде ще одним показовим уроком виборцям на майбутні місцеві вибори. Дивіться уважно, аналізуйте, робіть висновки та обирайте достойних.