Вчора, 25 червня, 68-річного Віктора Собка прямо із лікарняної палати доставили у кайданках до зали Дзержинського суду міста Харкова. Там, у ході багаточасового засідання, йому обирали міру запобіжного заходу по обвинуваченню у побитті поліцейського.
Це - домашній арешт з 22.00 години вечора до 6.00 години ранку на 2 міс.
Група лубенських ветеранів Чорнобиля прибули в Дзержинський районний суд міста Харкова, щоб підтримати побратима. Лариса Погребняк зазначила: -«На суд ми приїхали зі своїми свідками та відеоматеріалами, але суддя навіть не захотів нічого ні дивитися, ні слухати. Читаючи рішення, було озвучено, що Віктор Собко своєю лівою рукою заломив і штовхнув поліцейського, хоча доказів цього так і не надали. Все йшло ніби по напрацьованому плану. Що ж це за судді і суди такі?"
Нагадаємо передісторію цієї справи. Як ми вже повідомляли у попередній публікації, зранку, 22 червня, чорнобильці у Харкові вдруге протестували біля диспансеру радіаційного захисту через відкриття медичного закладу для прийому хворих на коронавірус. Учасниками протестних заходів були і лубенці, делегація із 12-ти чорнобильців.
Через сутички між протестувальниками та правоохоронцями двох 24-річних поліцейських Шевченківського райвідділку забрали до лікарні. Поліція відкрила провадження за трьома статтями: "Погроза або насильство щодо правоохоронця", "Блокування транспорту" та "Хуліганство".
Під час акції протесту мітингувальники заявили, що чорнобильців примусово виписують з диспансеру через хворих на COVID, вони заявили про "біологічний тероризм" і анонсували голодування. Поліція затримала учасника сутичок біля диспансеру чорнобильців, голову Лубенської громадської організації «Ветерани Чорнобиля» Віктора Собка.
Під час протистояння з поліціянтами йому стало зле, почалися сильні болі в області серця, Віктора Собка ушпиталили до обласної клінічної лікарні в передінфарктному стані. Чоловік має статус ліквідатора аварії на ЧАЕС. Вже з лікарняної палати він телефоном розповів всю історію: - "Коли я почув, що у лікарні до чорнобильців хочуть селити коронавірусних, мене це також збентежило, я інвалід другої групи і лікувався там", — каже Собко. Його підозрюють у насильстві до правоохоронця. Про події біля диспансеру каже: "Правоохоронця не бив, лише сперечався. Я стояв поруч біля цього поліцейського, він ворота тримав. Я не бачив, як цей поліцейський упав, я стояв спиною, я бачив лише, що падав. Я підскочив, хотів йому допомогти. Не знаю, як воно так сталося", — коментує Собко.
Чорнобилець розповів, що під конвоєм ходить на всі процедури, чергують поліцейські й біля палати. "Три чоловіки прямо в палаті й за дверима.''
Ось так сталося. Коли в країні не працюють закони, то люди вимушені виходити на масові протести, щоб заявити свої конституційні права.