9 жовтня християни відзначають свято Іоанна Богослова, одного із улюблених апостолів Ісуса Христа. Легенда гласить, що Іоанн Богослов сотворив диво, перетворивши на живописця простого пастуха гусей. З того часу народ шанує апостола як покровителя художників й іконописців. Якщо в цей день молитися до святого і просити про заступництво, допомогу в справах і про натхнення, він обов’язково почує. Церква називає Іоанна Божим мандрівником, тому всі подорожні моляться до нього. Молитва до апостола допомагає знайти правильний шлях, свою дорогу в житті. Орел, що зображається зі святим на іконах, символізує духовність, політ чистої думки.
Що ж саме рекомендується робити на свято, а що категорично заборонено?
На Іоанна наші предки пекли спеціальні пироги, але не їли їх, а виносили за село і роздавали перехожим. Іоанна Богослова – велике релігійне свято, тому не можна робити господарську роботу, а також прибирати, прати, шити, в’язати, прасувати, будувати, копати. Не можна лихословити, лаятися з людьми, вживати алкогольні напої. Це свято також є поминальним днем. Треба молитися за душі померлих читати на могилах молитви і влаштовувати обіди. Треба також дивитися на знаки природи, які вкажуть, якою цьогоріч буде зима: якщо берези почнуть облітати – взимку буде тепло, якщо осика скине зелене листя – буде холодно.
Це релігійне свято ще раз нагадує нам усім, що не тільки у святкові дні, а й повсякчас потрібно бути чесною і достойною людиною. А зі своїми ближніми треба поступати так, як би ви хотіли, щоб поступали з вами. Будьте здорові, фізично і духовно!