Україна 25 жовтня переходить на зимовий час

Тож, у ніч з суботи, 24 жовтня, на неділю, 25 жовтня, вся Україна переведе годинники на зимовий час. Стрілки годинника о 4:00 слід перемістити на годину назад. Тому цієї ночі спати будемо на одну годину довше, повідомляє https://www.unian.ua/

Зазвичай люди переводять стрілки годинників перед сном, щоб прокинувшись уранці побачити вже правильний час. Стосовно ж комп’ютерів, планшетів, телефонів, то на них час завжди переводиться автоматично.

Переведення годинників: чому відбувається двічі на рік

Ідея переведення часу належить американському політику, дипломату, винахіднику Бенджаміну Франкліну. У 1784 році в такий спосіб він запропонував збільшити світловий день з метою скорочення витрат на електроенергію. Запровадження ж системи літнього часу приписують англійцю Вільяму Віллетту.

Сезонне переведення годинників обґрунтовують необхідністю подовження світлового дня. Робиться це з метою економії електричної енергії та ресурсів.

Тема переходу на зимовий і літній час дуже суперечлива. Багато країн уже відмовилися від сезонної зміни часу. Нещодавно у Верховній Раді України ініціювали законопроект про скасування переведення годинників.

Вплив переведення годинників на людей

Зміна часу спричиняє негативні наслідки для людського організму. Так, у період адаптації у багатьох людей іноді виникають змішані відчуття. Адже з одного, уже звичного, режиму дня, й зокрема сну, двічі на рік доводиться перелаштуватися на інший розпорядок.

У особливо чутливих людей через перехід на зимовий або літній час може виникати втома, дратівливість, перепади настрою, депресія та навіть активізуватися хвороби. Тому нелегко доводиться людям, які страждають від серцево-судинних і хронічних хвороб.

Як пережити зміну часу

Одним із найкращих способів захисту від негативних наслідків переведення стрілок годинників на зимовий час – сон. Дорослій людині для повноцінного відпочинку потрібно щонайменше 7-9 годин сну, а дітям – 9-10 годин.

Свій організм слід поступово перелаштовувати на інший режим сну. Почати робити це варто за тиждень до переведення часу. Спершу потрібно йти спати на 15 хвилин пізніше, а далі повільно "зсувати" графік сну ще на 15 хвилин.

Не завадить також незначна прогулянка. Перед сном слід обов'язково провітрити приміщення. А тепла ванна чудово допоможе розслабитися перед тим, як заснути.

Також варто дотримуватися правильного режиму харчування. Фахівці радять обмежити вживання алкоголю та шкідливої їжі, а натомість пити багато рідини.