Реконструкція приймального відділення опорної лікарні Лубенського госпітального округу затягується. Черговий раз, 10 листопада, хід виконання робіт оглянули голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, міський голова Лубен Олександр Грицаєнко, депутатка ВР Анастасія Ляшенко та представник підрядної організації «Лубнижитлобуд-2010» Юрій Ляшенко. Роботи тут розпочалися ще влітку і мали бути закінчені у жовтні, але щось пішло не так. Була певна надія, що до кінця листопада оновлене приймальне відділення невідкладної (екстреної) медичної допомоги буде здано в експлуатацію, а тепер вже мова йде про крайню дату 20 грудня, бо саме тоді завершується бюджетний рік. Тож треба встигнути, щоб освоїти виділені кошти. Але в ході реконструкції виникли проблеми з корегуванням проєктної документації, додаються нові об"єми робіт для будівельників.
Також вийшла затримка саме у переобладнанні кабінетів, де будуть встановлені два потужні апарати — комп’ютерної томографії (КТ) і магніто-резонасної терапії (МРТ), які так чекають лубенці. Чомусь проєктанти не врахували вагу кожного з апаратів, а це близько двох тонн, отже, бетонне перекриття першого поверху, на які воно буде встановлене, може не витримати, тож його слід укріплювати. Проєкт у ході робіт довелося частково переробляти, а це гальмує хід будівельних робіт.
А тим часом лубенці витрачають час і кошти та їздять обстежуватися на КТ і МРТ в Миргород і Полтаву, тоді, коли закуплені для Лубен апарати чекають на встановлення. Чимало й інших проблемних питань в лубенській лікарні.
Як повідомив в одному з останніх своїх відеозвернень міський голова Олександр Грицаєнко: « У нас вийшло так, що уже два відділення ЛОР і терапія потребують зараз кисню. Виконуються роботи по встановленні майданчика для кисневої апаратури і вже найближчого тижня ми будем готові, щоб заїхала бригада і забезпечила подачу кисню у ці відділення».
Поки що, за офіційною інформацією, кисень підведений лише до 29 ліжок в інфекційному відділенні із загальної кількості 119 по лікарні. І це при тому, що в лікарні нині знаходяться на стаціонарному лікуванні близько семидесяти хворих з підозрою на COVID-19. Важливо ще й те, що лікування для пацієнтів, які захворіли на COVID-19, відповідно до протоколів лікування МОЗ повинно бути безкоштовним, тобто за рахунок місцевого бюджету.
Як показує реальність, одними заборонами та штрафами підступну хворобу подолати не вийде, потрібні реальні, відповідальні кроки, зокрема лубенської влади. І часу на розкачку та помилки у нас вже немає. Дуже дорого, - власним здоров"ям, доводиться платити лубенцям за іноді недолугі дії чиновництва.