При нелегальної проституції складаються сприятливі умови для торгівлі людьми і насильницького втягнення до інтим-індустрії, а також для залучення неповнолітніх та недієздатних осіб. Тому експерти та аналітики одноголосно стверджують, що для боротьби з такими небажаними проявами необхідно встановити над еро-сегментом державний контроль та створити спеціальні органи і служби для регулювання. Та й самі представниці древньої професії згодні на узаконення – наприклад, повії Львова з сайту https://hot-love.net/prostitutki-lvova готові працювати на будь-яких умовах, якщо це дасть їм офіційний робочий статус.

 

Поточне українське законодавство

 

З 2006 року в Україні відмінили кримінальну відповідальність за індивідуальну проституцію, замінивши її на невеликі адміністративні штрафи – до 10-15 неоподатковуваних мінімумів. Тобто проституція в країні вже частково декриміналізована, адже кримінальна відповідальність збережена тільки для сутенерів, звідників і організаторів борделів, яким загрожують серйозні штрафи, арешт майна чи навіть тюремний строк в залежності від тяжкості злочину.

 

Враховуючи незначні розміри штрафів, дівчата за викликом продовжують знімати клієнтів майже у всіх містах, не ховаючись від представників правоохоронних органів. Проститутки зізнаються, що їм вигідно працювати, навіть якщо їх будуть затримувати по 2-3 рази на день. Тим більше, що і індивідуалок, і сутенерів, і навіть борделі майже завжди «кришують» представники правоохоронних органів або діючі чиновники, отримуючи за це великий відсоток від прибутку дівчат.

 

Важливі кроки на шляху до легалізації

 

Щоб виведення із тіні пройшло успішно і безболісно і для самих проституток, і для українських громадян, важливо правильно підібрати алгоритм легалізації. Наприклад, обов’язково потрібно починати з наступних кроків:

 

1. Зміна законодавства. Оскільки проституція в Україні – адміністративний злочин, а сутенерство і керівництво борделями – кримінальний, для грамотної легалізації потрібно вилучити або змінити статті і закони, де є згадки про індивідуалок та інтим-заклади. Такий крок допоможе ввести дівчат за викликом в діюче правове поле.

 

2. Надання прав. Ще один важливий крок на шляху до законного робочого статусу – зрівняння секс-професії в правах з більш звичними напрямами діяльності. Тобто після легалізації путани мають отримати всі трудові, юридичні і соціальні права, включаючи право на соціальну допомогу, пенсію і створення власних профспілок і організацій.

 

3. Робочий статус. Найбільш простим способом введення повій в українську економіку вважається надання їм статусу фізичних осіб-підприємців, що допоможе вільно працювати і платити податки в держбюджет без суттєвих змін законодавства.

 

Такий підхід дозволить повіям працювати офіційно, приносячи в державну казну не менше 1 мільярду податків кожен рік. Та й самі дівчата визнають користь законного підходу, адже їм не доведеться платити багатотисячні відкати. Наприклад, повії Львова з сайту https://prostitutki-lvova.info/ стверджують, що зараз вони віддають посередникам і недобросовісним поліцейським близько половини своїх прибутків, а законний відсоток буде становити близько п’ятої частини.