Антимонопольний комітет продовжує працювати під час збройної агресії ворога. Однак його робота зазнала деяких змін.
Щодо санкцій
Ще до початку повномасштабного вторгнення у ЗУ «Про захист економічної конкуренції» містилися положення, що забороняли надавати дозволи для концентрації, в якій беруть участь підсанкційні юридичні особи.
Іншими словами, якщо у склад групи суб’єктів господарювання входила фізична або юридична особа, яка є в санкційних переліках, що затверджені Радбезом, дозвіл не надавали. До того ж концентрацію могли забороняти навіть у разі якщо підсанкційні особи не були прямими учасниками такої угоди.
Після початку повномасштабної війни санкційні списки значно розширилися. Фахівці Антимонопольного комітету аналізуватимуть не тільки українські списки, також перевірятимуть переліки країн-партнерок. Тобто отримати такий дозвіл може бути складно.
Щодо розслідувань та інформаційних запитів
Розслідувати законодавчі порушення щодо захисту економічної конкуренції під час повномасштабної війни складніше. Комітет відповідає на інформаційні запити й проводить перевірки, отримуючи таким чином інформацію. Під час повномасштабної війни можливість застосовувати такі інструменти отримання відомостей обмежується.
Обсяг розслідувань, якими займається комітет, наразі зменшився. Відповідно до наявної публічної інформації розслідування здебільшого охоплюють потенційні порушення на ринках, які є критичними для країни в умовах повномасштабної війни.
Наразі АМКУ продовжує надсилати запити на інформацію, тож бізнес має дотримуватися термінів надання відповідей.
Щодо оскаржень
Проаналізувавши практику роботи органу оскарження влітку цього року, можна зауважити, що значну кількість надісланих скарг не розглянули, адже не були надані необхідні докази, а порушені права та інтереси були недостатньо обґрунтовані.
Після ухвалення нової постанови, яка регулює закупівельні процедури під час дії воєнного стану та запроваджує процедуру відкритих торгів, прогнозується збільшення кількості скарг. Тож замовники мають правильно оформлювати скарги та не припускатися помилок.
Зауважимо, що нами ефективно оскаржуються умови закупівель, неправомірні відхилення, переможці, яких було визначено із порушенням чинного законодавства та всупереч вимогам закупівлі тощо. Ми успішно відстоюємо права й інтереси наших клієнтів вже багато плідних років.
Супровід скарг в Антимонопольний комітет
Супровід публічних закупівель для замовників