Під час ремонту та будівництва доведеться обробляти стики, шви та щілини. Цей етап видається не суттєвим, але насправді є важливим. Від якості вибраного засобу залежить, як працюватиме далі вся конструкція, чи забезпечено герметичність та щільність з'єднань і склеювань. Варто одразу купити якісний силіконовий герметик, щоб надалі не довелося переробляти чи виправляти недоліки.

NngYRccFgNZaGy56SvqOTDlNNRY8swZU06vnG_3EXHGoX0sigOFPfXnUjvJ3bn3xyHRXxNdEraoxFADtUacZWA4rnvk-evSVjz0aV1ZOYfPegcyCYvneTJTWIqlBIbFF9Q6LBy9i47J9xaRTyt1_FqA

Де використовують силіконовий герметик

Використання силіконового герметика можливе там, де оброблювані поверхні контактують з водою, тобто у ванній, у санвузлах, на кухні та басейні чи для скріплення стінок акваріума. У подібних приміщеннях підвищена вологість, є ризик появи грибка, тому засіб має бути вологостійким. Якраз силікон відповідає цим вимогам. Силіконові герметики використовують для обробки виробів з кераміки, каменю, пластику, скла.

XYZ-kUdfa0qFgfygvLH4ZCyx8P56t-UfsuNcw1k52vo9mss851I4aOE-akDf4ltLOx7B_CJlKBTyr7QvQ5fwZbv1OQdh02HljcLrekTokoD_zptJi7PnSIHYYlaGZgcylDvooi0o_ZcbSEZSP5UDLY0

Характеристики силікону як герметика

Силіконовий герметик завдяки своїм якостям є універсальним засобом. У його складі - пластмаси, силіконові смоли та полісилоксани, а також домішки та наповнювачі, які забезпечують продукту його цінні властивості:

  • еластичність, яку застосовують при герметизації рухливих деталей;
  • довговічність, термін експлуатації - до двадцяти років;
  • висока адгезія, тобто зчіплюваність із матеріалами;
  • водостійкість, стійкість до хімічних речовин, ультрафіолету, перепадів температури;
  • бактерицидність, тобто стійкість до грибків та цвілі.

За хімічним складом силіконові герметики відрізняються. Наявні речовини підсилюють еластичність, несприятливість до бактерій та плісняви, а також поєднуваність із різними матеріалами. Склад та особливості виробник вказує на пакуванні, тому варто вміти їх розшифровувати.

  • Кислотні на основі оцтової кислоти. При роботі цим герметиком можна відчути специфічний запах. На пакуванні засобу ставлять помітку "А". Він добре працює з деревом, каменем, керамікою, але його не використовують для мармуру, цементу, потинькованих поверхонь, будівельних блоків та кольорових металів, а також деяких видів пластику.
  • Нейтральні на основі спирту та кетоксиму. Під час роботи засіб виділяє солодкуватий запах або ніякого зовсім. Застосовується на поверхнях з різних матеріалів, бо має високу зчіплюваність.
  • Лужні герметики на основі амінів використовують професіонали, адже це засоби спеціального призначення

Силіконові герметики відрізняються за кольором - вони бувають білі, прозорі, чорні, червоні тощо.

qPzU5VOKhOiDNxggOCsvFq3ZgXy0zWMrq7kK2cMBUOZxuUNUTLy8xShlAYgbtL6P7-y8BKzbJYzcWcwiI8pJx7j7SyT9GIz1KGE-I7aIS7legBC2Q9pzMGAt7arUftY9GbvuXv3mklcKg26-uX7rrEE

Як користуватися силіконом

Побутові та професійні силіконові засоби упаковують у пластмасові туби зі спеціальною насадкою-дозатором. На пакуванні виробник вказує

  • термін придатності,
  • сферу використання конкретного засобу,
  • умови застосування та як правильно наносити герметик.

Всі параметри треба враховувати при виборі. Також варто перевірити цілісність пакування.

Обробку герметиком проводять у три етапи: підготовка поверхні, нанесення герметика, час на засихання матеріалу. Спершу місце, яке буде оброблюватись, ретельно очищують від пилу та висушують, для чого використовують чисту м'яку ганчірку. Далі поверхню протирають знежирювачем — ацетоном або спиртом, а потім по сухому наклеюють за потреби малярний скотч. Тубу з силіконом розміщують у спеціальний пістолет, за допомогою якого витискають герметик з упакування.

Пластиковий кінчик на пакуванні розрахований так, щоб можна було наносити засіб рівномірно та акуратно: треба зняти насадку, обрізати кінчик, закрутити насадку. Якщо зробити зріз під кутом, то товщина шару герметика при витисканні збільшиться. Варто контролювати інтенсивність натискання, щоб не використовувати зайвий матеріал, принцип "чим більше, тим краще" тут не працює.

Силікон треба наносити одразу ж на поверхню від кутів, тримаючи пістолет трохи під нахилом для зручності. Надавати герметику потрібної форми треба за допомогою шпателя, перед тим незастиглий силікон слід збризнути мильним розчином. Упевненими рухами треба притиснути герметик до поверхні одразу по всьому шву чи щілині.

Після обробки треба зняти монтажну стрічку і залишити оброблюваний виріб до повного висихання мінімум на 24 години. Слід зазначити, що силікон неможливо пофарбувати, тому колір вибирають відповідний одразу.