В сучасному динамічному світі бізнесу відбувається постійний пошук унікальних методів взаємодії з цільовою аудиторією. Усі вони налаштовані на вивчення психологічного портрета покупця та виклик в нього позитивних емоцій. Саме це змогли зробити аромати. Інтеграція оригінальних запахів у свої маркетингові стратегії перетворила аромамаркетинг на потужний інструмент залучення та утримання споживачів. Сьогодні такі послуги в Україні надають відомі маркетингові агенції, в тому числі компанія StH Group. Ця практика знайшла своє широке застосування серед відомих світових брендів, таких як Mercedes-Benz, Porsche, Apple, Philips, Hilton, Radisson,  Benetton, Cacharel тощо, що використовують аромамаркетинг для оформлення торгівельних просторів та створення унікального ароматного середовища в офісах для своїх працівників.

wUq_FM8h1OpHehOAqSv2lCqadCxmEbOugK69I0mCBBoKUt12Yt5uce7Io-RlmXkkclgYNhQvUr36xK5wdwxGuQYLViwqeXq4CBwsX03UAG5f16JCCxTNzxH7NnSjIH3yW7UNjAxipQQoIsM9fjc5YD8

Ароматизація бізнесу: користь в цифрах

Сучасна хімічна індустрія має потенціал створювати широкий спектр ароматів, адаптуючи їх до конкретних потреб кожного бренду, що свідчить про необмежені можливості в області ароматичного маркетингу. Вибором аромату  займається напрямок аромабрендінг, який враховує не тільки категорію товару, але й детальні характеристики цільової аудиторії:

  • стать;
  • вік;
  • період найбільшої активності покупців протягом доби;
  • емоційний стан.

Експерименти, проведені в торгівельних центрах, показали, що магазини з ароматизацією відвідують на 90% частіше, а час, проведений в таких магазинах, збільшується майже на 30%. Цікаво, що імпульсивні покупки, як показник спонтанного рішення відвідувача, виростають на 17%. Це вагомий індикатор ефективності ароматичного маркетингу, адже вони вказують на непрямий вплив ароматів на рішення споживачів щодо покупок, часто навіть не усвідомлюваний ними.

mjc967YM6dPS3Yhfnbua_dAxwnTPIs23TCVerMyS4k8fSi1JN3l63dbUiJFcqQTDRT2WoJjLV6Mfx5BaZ3uWVxJfpiLuQT-LArV8RDmIs97BsVkPkmNlLtlR_SkBG2VKLDL6gVkHBenFkC-8FGGRfA4

Якими запахами супроводжуються послуги з ароматизації приміщень в різних напрямках бізнесу?

Пахнути має навіть той бренд, продукція якого не має запаху. Ароматичний маркетинг стає робочим інструментом для будь-якого бізнесу, що має прямий контакт зі своїми клієнтами на території свого приміщення. Наприклад, мережеві магазини побутової техніки та електроніки продемонстрували високу ефективність такого підходу, використовуючи різні аромати залежно від відділу:

  • пральні машини та праски – аромат свіжої бавовни;
  • комп'ютери, ноутбуки, планшети, телефони – яскравий цитрус;
  • телевізори та проєктори – шкіра класу люкс.

Заклади харчування, включаючи точки продажу їжі на АЗС, вважають за краще використовувати аромати ягід, випічки та шоколаду, щоб створити апетитні асоціації у відвідувачів. Магазини одягу та взуття, що прагнуть створити приємну атмосферу для покупців, часто обирають ексклюзивні композиції від відомих парфумерних виробників або легкі, піднімаючі настрій аромати. Водночас секонд-хенд магазини можуть замовити аромамаркетинг для бізнесу, щоб нейтралізувати первинні запахи речей за допомогою спеціально підібраних ароматів.

Для меблевих салонів актуальними є аромати дорогих порід дерева та ванілі, які підкреслюють якість та елегантність продукції. Готельні комплекси отримують відчутні переваги від аромабрендингу, використовуючи запахи лотоса, інжиру, та різноманітних суцвіть, що створює неповторну атмосферу затишку.