Виправлення прикусу – це багатоетапний та довготривалий лікувальний процес. Він не завершується зі зняттям брекет-системи, адже після неї потрібно ще носити капи. Чому потрібна капа після брекетів та чому краще замовляти її в клініці My Smile в Ірпені – відповіді на ці та інші питання є в нашому матеріалі.

Чому після брекетів треба капа?

Після корекції прикусу і зняття брекет-системи на протязі довгого часу зуби залишаються рухливими. Чому так відбувається? Будь-який зуб має зв’язкову систему, зв’язки «пам’ятають» колишнє розташування зуба і намагаються повернутись до нього. Брекети ніби зв’язували зуби, виконуючи роль своєрідної шини. Якщо брекети зняти і не зробити ніяких заходів, то через 1-2 місяці зубощелепна система буде мати свій початковий стан.

Щоб зв’язки змогли звикнути до нового положення, після зняття брекетів обов’язково необхідно пройти останній етап виправлення прикусу – ретенційний. Ретенційне лікування проводять за допомогою ортодонтичних пристосувань: незнімних ретейнерів та знімних кап. Ці ортодонтичні системи утримують зуби у новому положенні до того часу, поки навкруги коріння сформується кісткова тканина, яка надалі буде міцно фіксувати зуби на місці.

Ретенційна капа – що це та як виглядає?

Капа – це спеціальний пристрій, який в стоматології використовують для фіксації зубів у встановленому положенні та зняття навантаження із тканин пародонту.

У клініці My Smile в Ірпені ретенційні капи виготовляють індивідуально на основі зліпка щелепи пацієнта. Капи роблять з прозорого гіпоалергенного біополімеру, завдяки чому вони малопомітні та не завдають шкоди організму.

Чи дійсно необхідно носити капу після брекетів?

Щоб зафіксувати отриманий у процесі лікування правильний прикус, капи необхідно носити з дотриманням усіх рекомендацій ортодонта. Термін та періодичність носіння лікар визначає в залежності від багатьох обставин. Наприклад, відразу після зняття брекетів капи зазвичай носять цілодобово, через деякий час їх можна надягати тільки на ніч.

Як доглядати за капою?

Щоб зберегти належний стан капи, необхідно виконувати деякі правила:

  • дотримуватись гігієни ротової порожнини;
  • двічі на день, зранку та ввечері, чистити ортодонтичний пристрій;
  • берегти капу від впливу високих температур.

Чистити ретенційну капу доволі просто. Це роблять звичайною зубною щіткою та пастою, після чого змивають забруднення під проточною водою. Деякі спеціалісти рекомендують використовувати знезаражувальні розчини, щоб попередити розмноження бактерій.

Для збереження кап використовують спеціальні футляри, які здатні забезпечити цілісність та гігієнічність пристосування.

Чи дійсно необхідно носити капу після брекетів?

Якщо дотримуватись цих правил, то капа прослужить саме стільки, скільки необхідно її носити після зняття брекетів.