Виробники пропонують величезний вибір засобів захисту рослин від грибкових захворювань, при цьому їхня ефективність залежить від різних чинників. У процесі підготовки до обробок важливо врахувати особливості вибору препаратів, правила їх застосування та змішування з іншими компонентами. Далі розповімо про все більш детально.
Види фунгіцидів
Фунгіцидні препарати за характером дії поділяються на такі категорії:
- Захисні. Призначені для нанесення на здорові культури в профілактичних цілях у період найбільшої вразливості перед грибковими інфекціями.
- Лікувальні. Дія спрямована на придушення патогенів. Препарати використовують для лікування заражених рослин за перших проявів хвороби.
- Імунізуючі. Хімікати використовуються для підвищення стійкості до стресів, уповільнення старіння листя, поліпшення процесу фотосинтезу.
Щоб запобігти розвитку у патогенів резистентності до препаратів, важливо вносити хімічні засоби за гострої потреби. Винятком є профілактичні обробки.
Правила використання фунгіцидів
Для внесення агрохімікатів використовуються спеціальні апарати - обприскувачі. Щоб отримати позитивний ефект від обробок, важливо знати про правила приготування робочих розчинів. Порядок дій складається з таких етапів:
- Заповнити половину бака теплою чистою водою. Водночас важливо, щоб у рідині не було мулу і сторонніх часток.
- Увімкнути мішалку і внести певну дозу препарату.
- Долити води в бак при увімкненій мішалці.
- Постійно помішувати розчин під час обробок.
Якщо має бути змішування декількох препаратів для захисту рослин, не варто вливати агрохімікати в бак одночасно. Усі засоби мають повністю розчинитися у воді. Фунгіциди та пестициди купити рекомендовано в спеціалізованих магазинах, які мають усі необхідні документи на препарати.
Перевірка на сумісність
Перш ніж приступати до готування бакових сумішей, важливо переконатися в сумісності застосовуваних агрохімікатів. Для цього в банку з водою додати препарати, закрити її кришкою і ретельно перемішати суміш. Залишити розчин на півгодини, після закінчення яких необхідно оцінити стан рідини. У розчині не повинно бути ніяких опадів. Відмовитися від суміші рекомендовано в разі:
- неоднорідності;
- появі піни;
- помутніння.
Робочий розчин готують у день використання, при цьому важливо підібрати суху і безвітряну погоду. Кращим часом доби є ранок або вечір.