Серед неінвазивних методів, які використовуються для дослідження стану серцево-судинної системи, варто виділити електрокардіограму. Сама вона направлена на те, що відбувається запис серцевої активності. За рахунок проведення цієї процедури можна виявити порушення ритму та серцеві захворювання на перших етапах їх появи. Якщо необхідно здійснити екг серця, на сайті https://www.doctorsam.ua/electrocardiography можна записатися до висококваліфікованого спеціаліста.
У яких випадках обов’язково потрібно робити електрокардіограму?
Досить часто на практиці може виникати питання про те, у яких випадках доцільно робити електрокардіограму. Тут варто виділити наступні:
- планова перевірка – під час проходження медичного огляду або ж перед здійсненням хірургічних втручань;
- при наявності відповідних симптомів – запаромочення, віддишка, біль у грудях та нерегулярне та часте серцебиття;
- для контролю різних захворювань – виявлення артеріальної гіпертензії, міокардиту або кардіоміопатії;
- профілактика захворювань – обов’язкова для будь-якої людини у віці старше 40 років та пацієнтам, які мають по генетиці хвороби серцево-судинної системи.
При наявності всіх перерахованих вище факторів обов’язково потрібно проводити процедуру зняття електрокардіограми.
Яким чином здійснюється проведення електрокардіограми?
Перед тим, як прийти на процедуру електрокардіограми, дуже важливо познайомитися з основними етапами, які обов’язкові для виконання.
1. На першому кроці відбувається процес підготовки пацієнта, у якого повністю оголюється зона грудної клітини. Перед процедурою варто відмовитися від прийому алкогольних та напоїв, у складі яких є кофеїн.
2. На наступному етапі відбувається процес розміщення електродів, які фіксуються на ногах, на руках та в області грудної клітини.
3. Після підключення електродів реалізується запис серцевого ритму, який фіксується за допомогою використання спеціального апарату.
4. Останній етап безпосередньо пов’язаний з аналізом отриманих результатів спеціалістом для правильної оцінки роботи серця.
Тому, звертаючи увагу на всі вище перераховані кроки, сама процедура зняття електрокардіограми є максимально простою та зрозумілою.
Переваги зняття електрокардіограми
Сама електрокардіограма належить до категорії досить затребуваних процедур, яка має суттєву кількість беззаперечних переваг. Серед них можна виділити наступні:
- безпечність – процедура не викликає больових відчуттів, так як є повністю неінвазивною;
- доступність – здійснити представлену процедуру на практиці можна практично в будь-якому медичному закладі;
- оперативність – на запис може бути відведено не більше 5-10 хвилин по максимуму;
- інформативність – за рахунок проведення електрокардіограми можна досить швидко виявити наявні патології у роботі серцево-судинної системи.
Саме тому електрокардіограма належить до категорії досить інформативних діагностичних процедур, які на ранніх стадіях дозволяють виявити складі патології у роботі серця.