Чули коли-небудь про таку приправу як вустерський соус який являється однією з найбільш відомою британських приправ. Маж дійсно багатий й глибокий смак, завдяки певним особливостям. У цьому соусі поєднується оцтова кислинка, солодковатість меляси. Ще тут додається пікантність спецій, смак анчоусів, що досить виражений. У результаті, отримуємо універсальний інгредієнт у кулінарії. Вустерський соус може використовуватися як для маринадів так і для створення коктейлів. Вважається, що історія соусу починається ще у другій половині дев’ятнадцятого століття. За пройдений час, соус набуває все більшої популярності, радуючи споживачів оригінальним смаком та можливістю заправляти різні страви.
Склад й особливості вустерської заправки
У чому полягає секрет популярності й чудового смаку соусу? В першу чергу, у поєднанні ферментації, у тому, що гарантується баланс смаків. Варто відзначити, що рецепт справжнього соусу являється комерційною таємницею. Але головні інгредієнти відомі кулінарам:
- Основою являється ячмінний оцет, завдяки якій додається яскрава кислинка;
- Меляса здатна забезпечити солодкість карамелі;
- Додавання ферментованих анчоусів, щоб забезпечити насичений й глибокий смак умамі;
- Фруктова кислинка досягається завдяки тамаринду. Також це дозволяє збалансувати смаки;
- Досягти виразності й насиченості смаку можна завдяки цибулі, часнику, гвоздиці, чорному перцю. Також це можуть бути інші спеції за смаком того, хто створює соус.
Оскільки у приправі смак доволі інтенсивний, то використовувати слід у невеликій кількості. Достатньо кількох крапель, щоб покращити смак страви.
Де саме можна використовувати вустерський соус?
Вустерський соус являється відмінною добавкою у наступних стравах:
- Соус «Цезар» не обходиться без додавання цього соусу. Саме цей соус здатен додати у салат характерний присмак;
- Стане відмінною добавкою для пасти «Болоньєзе» та деякі інші. Томатні підливи отримують особливо глибокий смак завдяки вустерському соусу;
- Відмінний маринад для гриля. Чудово може поєднуватися з таким м’ясом як свинина й яловичина;
- Не обходиться без цього соусу у напоях. Знаменита «Кривава Мері» виготовляється на основі томатного соку. Туди ж додається й вустерський соус.
З усього цього можна зробити висновок, що вустерський соус являється не просто приправою. Це неймовірний підсилювач смаку, що здатен надати стравам балансу й глибини. Має британське походження, але користується популярністю у різних країнах світу. Починаючи від звичайних, класичних запіканок й до складних коктейлів.
Вустерський соус також являється відмінним рішенням для кулінарних експериментів. Якщо хочете, щоб звична страва набула нового смаку, без зміни інгредієнтів, тоді додавання вустерського соусу, якраз те, що потрібно у даному випадку.
Більше про вустерський соус завжди можна почитати у блозі «Цейво», де вся корисна інформація подається українською мовою. Завітайте до блога й переконайтеся на власному досвіді.