12:27, 15 жовтня 2019 р.
Загадки психіки людини
Психіка людини - одна з найбільших загадок. Часом відмінності між людьми настільки великі, що навіть найближчі не в змозі зрозуміти поведінку і вчинки один одного. Але, не дивлячись на великі відмінності в психологічних особливостях, вчені дізналися багато цікавих закономірностей і фактів про людську психологію. Ознайомимося з деякими з них.
Факт 1
ІЗ закритими очима інформація запам'ятовується легше. Найефективніший спосіб запам'ятовування: 10 хвилин перерви через кожні 30-40 хвилин заняття.
Факт 2
Мозок так само активний уві сні, як і під час неспання. Дослідження підтвердили, коли людина спить і бачить сни, її мозок переробляє і об'єднує досвід всього дня, генерує асоціації з отриманої інформації і приймає рішення, що запам'ятати, а що забути. Тому, якщо ви хочете краще запам'ятати інформацію, то треба лягати спати відразу після того, як ви вивчили матеріал.
Факт 3
Якщо людина намагається щось згадати, але при цьому продовжує дивитися вам в очі, будьте впевнені, вас обманюють.
Факт 4
Чим спокійніше виглядає людина, тим рідше їй суперечать. І навпаки, чим з більшим ентузіазмом людина відстоює свою точку бачення, тим більш лютішим буде опір. Тому в суперечці краще говорити тихим і спокійним голосом.
Факт 5
Багато людей можуть стверджувати, що добре виконують кілька справ одночасно. Це не правда. Вчені за допомогою психологічних досліджень довели, що людина не може виконувати 2 - 3 справи відразу. Звичайно, можна йти та розмовляти телефоном, але наш мозок фіксується тільки на одній найбільш важливій справі в конкретний момент часу. Це підтверджує те, що людина не може одночасно думати про кілька речей.
Факт 6
Якщо людина хвалиться, що у нього більше тисячі друзів в соціальних мережах, то насправді їх набагато менше. У психології та антропології є таке поняття як «число Данбар» - це максимальне число близьких зв'язків, яке може мати людина, і воно становить від 50 до 150.
Факт 7
У новому і малознайомому місці багато людей роблять переваги правій стороні. Тому, якщо ви не хочете довго стояти в черзі або опинитися в натовпі, тримайтеся лівого боку.
Факт 8
У магазинах, де продається одяг, зазначено, жінки більше звертають увагу на полиці й вішалки, де панує безлад. Підсвідомо здається, що саме там знаходиться все найцінніше і цікаве.
Факт 9
Чоловіки та жінки по - різному запам'ятовують події. Наприклад, коли злочинець вихоплює сумочку, жінка запам'ятовує вираз обличчя жертви. Чоловіки, навпаки, запам'ятовують злочинця.
Факт 10
Насправді ми бачимо речі інакше, ніж їх сприймаємо. Спробуйте прочитати: "Цей екстеримент -десйновружюачий; піказує, як цінавийекст у загальному вигляді". Зверніть увагу, ви можете прочитати речення, навіть коли літери перемішані. Згідно з даними Кембріджського університету, мозок людини не читає кожну букву окремо, а відтворює слово в цілому. Те, як людина сприймає інформацію (слова), як правило, відрізняється від того, що бачить (сплутані літери).
Факт 11
Вчені провели експеримент, в якому група добровольців 30 днів носила окуляри, які перевертають бачення світу з ніг на голову (догори ногами). Коли люди зняли окуляри, вони ще 30 днів звикали до звичайного баченню світу, а перший час бачили світ перевернутим. Це говорить про те, що навіть наше сприйняття реальності корениться на усталених звичках.
Факт 12
Для того, щоб створити звичку, необхідно в середньому 66 днів. Чим складніше звичка, тим більше часу потрібно на неї витратити. Тим, хто хотів випрацювати звичку робити фізичні вправи, найчастіше потрібно в 1,5 рази більше часу, щоб вона стала автоматичною, ніж тим, хто виробляв звичку їсти на обід фрукти.
Факт 13
Відомо понад 400 фобій. Епоха комп'ютерів і інтернету вже доповнила список страхів. Таких, наприклад, як «троллефобія», «тредофобія» (страх коментування), «селфіфобія», «імеджефобія» (страх того, що відправлений смайлик або картинка будуть невірно витлумачені), «соціонетофобія» (страх перед соціальними мережами), «номофобія» (страх залишитися без смартфона).
Факт 14
Сильні емоції спотворюють пам'ять і є причиною помилкових спогадів.
Факт 15
Людина схильна пояснювати поведінку інших людей їх особистісними особливостями, а свою поведінку - зовнішніми факторами. Цей феномен називається «Фундаментальна помилка атрибуції».
Факт 16
При обіймах виробляється гормон, який підсвідомо змушує людину довіряти. Хіба не чудовий привід обійматися частіше ?!
Факт 17
Люди, які довгий час живуть разом, стають схожими один на одного.
Факт 18
Актори комедій або веселуни в компаніях насправді більше схильні до депресії, ніж інші.
Факт 19
Якщо ви ніяк не можете зупинити потік своїх думок вночі, встаньте і запишіть їх. Це заспокоїть вашу свідомість, і ви зможете заснути.
Факт 20: Людина віддає мріям близько 30% часу.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:16
23 листопада
09:29
23 листопада
06:30
23 листопада
ТОП новини
live comments feed...