09:43, 26 лютого 2020 р.
Забезпечення постраждалих учасників АТО, ООС санаторно-курортним лікуванням
«Забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стимулювання збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням»
Механізм забезпечення учасників АТО, ООС санаторно-курортним лікуванням визначено Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2015 № 200 (далі – Порядок).
Управління соціального захисту населення забезпечують безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів учасників АТО, ООС згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості:
1) учасників бойових дій – не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
2) осіб з інвалідністю внаслідок війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;
3) осіб з інвалідністю внаслідок війни із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій, з них:
I та II груп – до санаторіїв (відділень) спинального профілю з лікуванням строком на 35 днів; III групи – до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день;
4) постраждалих учасників Революції Гідності – не частіше ніж один раз на рік строком на 18-21 день;
5) учасників війни – не частіше ніж один раз на два роки строком на 18-21 день.
Зазначені категорії осіб мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу відповідного профілю лікування, путівки до якого оплачуються за рахунок коштів державного бюджету.
Для постановки на облік на отримання путівки необхідно звернутися до управління соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання та надати наступні документи:
заяву (заповнюється безпосередньо в управлінні);
медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;
копію відповідного посвідчення, а учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни та учасники війни - також копію військового квитка (за наявності);
копію документа, що підтверджує безпосередню участь (забезпечення проведення) особи в антитерористичній операції чи заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримуванні збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.
Дія цього Порядку не поширюється на осіб, які мають право на забезпечення санаторно-курортними путівками відповідно «Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками до санаторно-курортних закладів військовослужбовців, ветеранів війни, ветеранів військової служби, органів внутрішніх справ та деяких інших категорій осіб і членів їх сімей», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2011 № 446.
Відповідно до п. 7 запроваджується контроль за терміном дії довідки форми 070/о. Право на забезпечення путівкою на наступний рік зберігається за умови поновлення медичної довідки лікувальної установи за формою 070/о, якщо строк дії попередньої довідки закінчився.
Особи, які були письмово повідомлені про умову поновлення такої довідки, але протягом шести місяців з дня закінчення її строку дії не виконали цієї умови, знімаються з обліку.
Гранична вартість санаторно-курортної путівки (ліжко-дня) учасникам АТО, ООС у 2020 році складає:
1). Особам з інвалідністю внаслідок війни (580,00 грн. за один ліжко день) без податку на додану вартість (10440,00 грн. на 18 днів).
2). Особам з інвалідністю внаслідок війни з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку (798,00 грн. за один ліжко-день) без податку на додану вартість (27930,00 грн. на 35 днів).
3). Учасникам бойових дій та учасникам війни, постраждалим учасникам Революції Гідності (666,00 грн. за один ліжко-день) з податком на додану вартість (11988,00 грн. на 18 днів).
Перелік базових послуг, що надаються особам відповідно до медичних рекомендацій і входять до вартості путівки, затверджується Мінветеранів.
За бажанням осіб їм можуть надаватися додаткові послуги за умови оплати санаторно-курортному закладу вартості наданих послуг за рахунок власних коштів чи інших джерел, не заборонених законодавством.
В рамках обласної Комплексної програми соціального захисту і соціального забезпечення населення області передбачено надання додаткової матеріальної допомоги учасникам АТО, ООС у розмірі до 4 тис. грн., які отримали санаторно-курортне лікування у місцевих санаторіях і самостійно здійснили оплату додаткових послуг.
Особам з інвалідністю внаслідок війни, які отримали санаторно-курортні путівки відповідно до вказаного вище Порядку, виплачується компенсація вартості проїзду до санаторно-курортного закладу та назад транспортом загального користування (залізничним та автомобільним) згідно з поданими проїзними квитками. У разі проїзду залізничним транспортом відшкодовується вартість квитка у плацкартному вагоні.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:16
23 листопада
09:29
23 листопада
06:30
23 листопада
ТОП новини
live comments feed...