09:40, 5 березня 2020 р.
Правила вигулу домашніх тварин у громадських місцях Лубен
Ніхто ніколи не чув у нас в Лубнах, що такі правила взагалі існують. А тому господарі собак вільно і безперешкодно щодня можуть вигулювати своїх улюбленців у парках, під дворами сусідів чи на міських газонах. І їх зовсім не хвилює, що собаки випорожняються там, де згодом будуть гратися діти.
Прибирати екскременти за своїми підопічними ніхто із власників не збирається. Це – культура поведінки, самосвідомості і звичайно ж, безвідповідальність чиновників. Адже такі правила повинні пропагуватися для населення. Типові правила вигулу домашніх тварин у громадських місцях говорять, що місце для вигулу домашніх тварин - це територія, на якій власник має право вигулювати собаку в наморднику і з повідком, за умови дотримання вимог правил утримання домашніх собак та котів, яка оснащена відповідними знаками. Зона для вигулу - територія, на якій власник має право вигулювати собаку без намордника і повідка, за умови дотримання вимог правил утримання домашніх собак та котів, яка оснащена відповідними знаками.
Зони для вигулу собак повинні бути відведені в кожному парку і сквері на території міста. Площа зони для вигулу собак не повинна бути менше 30 відсотків від загальної площі парку або скверу. Також зонами вигулу домашніх тварин вважаються зони відчуження протягом доріг, зони відчуження під лініями електропередач, санітарні зони навколо АЗС тощо, пустирі, ліси, лісопосадки, маловідвідувані території, береги річок (крім територій пляжів і місць масового відпочинку).
Місця для вигулу виділяються в пішохідній доступності не далі, ніж за 400 метрів. Всі місця та зони для вигулу собак повинні бути обладнані спеціальними попереджувальними знаками про вигул тварин, а також табличками із зазначенням назв і телефонів установ, які відповідають за санітарний стан цих майданчиків або зон вигулу.
Крім цього, місця та зони для вигулу домашніх тварин повинні бути обладнані контейнерами для сміття і фекалій. У разі відсутності можливості обладнання місць для вигулу собак, або коли відстань до найближчого місця, або зони для вигулу собак перевищує 400 метрів, дозволяється вигулювати собак на прибудинкових територіях з тильної або технічної сторони будинку, про що повинен свідчити відповідний попереджувальний знак.
Особа, яка супроводжує собаку, зобов'язана прибирати за нею екскременти в під'їздах багатоквартирних будинків, сходах, ліфтах та інших місцях загального користування (крім власників собак-поводирів). Не дозволяється приводити тварин (крім собак-поводирів) у приміщення магазинів і кафе (крім спеціалізованих закладів для тварин), об'єктів громадського харчування, установ охорони здоров'я, освіти та культури, на територію дитячих і спортивних майданчиків. Відповідальність за дії тварин несуть їх власники або особи, яким тварин належать на інших підставах.
У разі заподіяння собакою збитку майну, власник такого собаки зобов'язаний відшкодувати потерпілому завдані твариною збитки у повному обсязі, згідно з вимогами ст. 1166 ЦК України.
Відповідно, у випадках порушень правил вигулу собак необхідно викликати поліцію, яка відповідним чином оформить правопорушення власника собаки для подальшого його залучення до адміністративної відповідальності.
Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення громадяни - власники собак (або посадові особи підприємств, які утримують собак) несуть, в тому числі, відповідальність:
- За порушення норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів (ст.152 КУпАП);
- За знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об'єктів озеленення населених пунктів - штраф на громадян (ст.153 КУпАП);
- За утримання собак у місцях, заборонених правилами, незареєстрованих в КП "Центр ідентифікації тварин", приведення (вигул) собак у громадських місцях, вигул собак без повідків і намордників або в невідведених для цього місцях - попередження або штраф громадян (ч. 1 cт. 154 Кодексу).
Ті самі дії, що спричинили заподіяння шкоди здоров'ю людей або їх майну, а також повторне протягом року вчинення порушення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян (ч. 2 ст.154 КУпАП);
- За порушення вимог правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях (наприклад, гавкіт собаки у заборонений час - з 22-00 до 08-00) (ст.182 КУпАП), штраф для відповідальних осіб.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:16
23 листопада
09:29
23 листопада
06:30
23 листопада
ТОП новини
live comments feed...