Новини компаній
11:39, 3 лютого
Гальмівна система автомобіля
Новини компаній
Гальмівна система автомобіля – це найважливіший засіб забезпечення активної безпеки. Її функції спрямовані на створення та підтримання гальмівної сили між колесом та дорожнім полотном, зниження швидкості руху. Вона також забезпечує умови для зупинки та утримання транспортного засобу від раптового та незапланованого або мимовільного руху.
Усі системи автомобіля мають працювати безперебійно. Потрібно своєчасно змінювати зношені деталі. Придбати якісні автозапчастини можна за посиланням https://bex-space.com/ на сайті Bex Space.
Влаштування гальмівної системи
Гальмівна система авто складається з двох груп елементів:
- Пристрої приводу: педаль, циліндри, вакуумний підсилювач для підвищення зусилля тиску на педаль, бачок, трубопроводи, шланги (у гідроприводів), важелі, система тяг, всілякі троси, наконечники (у механічних приводів), повітрозабірник, компресор, ресивер, дросель, розподільник, пневмомотор (у пневмоприводів). Привід потрібен для створення зусилля та передачі впливу безпосередньо від педалі до гальмівного механізму.
- Гальмівні механізми: диск, супорт, накладки (для дискових механізмів) або барабан, колодки, поршень, циліндр (для барабанних механізмів). Дисковий механізм монтують на на передній осі. Барабанний знаходиться на задній. Механізм формує гальмівний момент – це головна умова для уповільнення або повної зупинки машини.
Вивчити перелік деталей гальмівної системи та купити їх в Україні можна за посиланням https://bex-space.com/galmivna-sistema-2 на сайті Bex Space.
Види гальмівних систем
Існує кілька класифікацій. Найпоширеніша – розподіл за функціональним призначенням та застосуванням. Залежно від цього, система може бути чотирьох видів:
- Робоча. Залучена у всіх режимах руху транспорту. Призначена для зниження швидкості транспортного засобу до моменту повної зупинки та короткочасного затримання авто на місці.
- Запасна. Потрібна для зупинення транспортного засобу у надзвичайній ситуації (при виході з ладу базової – робочої системи). Гальмувальна дія – значно менше. Але в екстреній ситуації його достатньо, щоб запобігти аварії.
- Стоянкова. Служить для утримання транспортного засобу дома, попереджає його мимовільний рух. Це насамперед актуальне рішення при ухилі дорожнього полотна в горбистій місцевості. Крім того, для комерційного транспорту великої вантажності автобусів це ще й відмінна підмога для оптимізації навантаження на циліндри основної (робочої) системи. Керується водієм за допомогою важеля ручного гальма.
- Допоміжна. Встановлюється на комерційному транспорті. Допомагає під час руху на затяжному спуску. Зберігає стабільну швидкість транспортного засобу, знижує навантаження на колісне гальмо.
У ряді випадків функції можуть поєднуватися. Наприклад, роль запасної системи може взяти на себе стоянкова. Всі компоненти гальмівного механізму мають бути справними. Насамперед це стосується дисків. Придбати їх можна за посиланням https://bex-space.com/galmivni-diski на сайті Bex Space.
Існує ще одна класифікація. Залежно від робочого елемента виділяють такі типи гальмівних систем:
- Гідравлічна. Це рішення використовують для легкових автомобілів, позашляховиків, мікроавтобусів, малогабаритних вантажівок та спецтехніки.
- Пневматична. Монтується на вантажних машинах, навантажувачах, грейдерах, автокранах, бульдозерах.
- Механічна. Систему тяг, важелів, тросів, шарнірів використали на перших автомобілях. Але через низький ККД та проблеми з рівномірним розподілом зусилля на всі колеса зараз це рішення не актуальне.
- Комбінована (наприклад, може поєднуватися гідравлічний та пневматичний механізм роботи).
Окремо слід виділити систему рекуперативного гальмування. Найчастіше встановлюється на вантажному транспорті (кар'єрних самоскидах) на міських автобусах та на сучасних легкових гібридних автомобілях.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
13:23
19 грудня
live comments feed...