• Головна
  • Як переселенцям стати в чергу на компенсацію у 2025 році.Відшкодування за житло в окупації. Як переселенцям стати в чергу на компенсацію у 2025 році 10.02.2025 Відшкодування за житло в окупації
02:24, 11 лютого

Як переселенцям стати в чергу на компенсацію у 2025 році.Відшкодування за житло в окупації. Як переселенцям стати в чергу на компенсацію у 2025 році 10.02.2025 Відшкодування за житло в окупації

На початку лютого Кабінет міністрів та іноземні донори виділили гроші на програму компенсації за зруйноване житло. Частина переселенців тепер зможе отримати свої сертифікати у 2025 році. Розповідаємо, скільки виділили грошей та як подати заявку на програму.

Першими на програму виділили гроші міжнародні донори. Європейський союз дав 150 мільйонів євро на дві програми для переселенців в Україні. 50 мільйонів євро виділили на пільгові іпотеки для ВПО. Річна ставка такої іпотеки – лише 3%, а термін – до 30 років.

Ще 100 мільйонів євро направили на програму компенсації за зруйноване житло.

Український кабінет міністрів виділив ще 15 мільярдів гривень на програму компенсацій.

Тепер за гроші ЄС майже півтори тисячі сімей матимуть змогу оформити кредит на житло на вигідних умовах. Решта гранту покриє 2 тисячі житлових сертифікатів. Завдяки рішенню Кабміну отримати сертифікати на нове житло зможуть ще близько 10 тисяч сімей.

Торік на осінь було подано близько 150 тисяч заявок на такі компенсації. Враховуючи те, що позитивну відповідь отримують не всі заявники, а серед переселенців існують пріоритетні групи, шанси отримати свій сертифікат у найближчі місяці – є.

Подати документи за програмою “Є-Відновлення” можна через ДІЮ, у центрах надання адміністративних послуг, в органах соціального захисту чи у нотаріуса.

За новими правилами, переселенці з окупації тепер можуть оформити заявку так само як і всі інші. Щобільше, вони не повинні проходити оцінку пошкоджень житла – воно все вважається зруйнованим.

Першими розглядають заявки військових, людей з інвалідністю та багатодітних сімей. Найпріоритетнішою категорією переселенців вважаються:

  • пенсіонери,
  • сім’ї з дітьми до 5 років,
  • сім’ї з двома дітьми або багатодітні,
  • самотні батьки дітей віком до 14 років.

Компенсацію живими грошима не дають. Після схвалення заявки на неї формують житловий сертифікат, а на нього переводять транш. Сертифікат діє у будь-яких забудовників, а його термін – 5 років.

Навіть якщо нинішніх траншів не вистачить на всіх, то краще заповнити заявку зараз. Так вона раніше потрапить до електронної черги на наступні транші.

Інформує realgazeta.com.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...