09:12, 11 червня 2020 р.
Причини аномальних погодніх умов у Лубнах
Технік-метеоролог Лубенської метеостанції Ірина Довгаль переконана, що зміни клімату, які ми спостерігаємо останніми роками, відбуваються дуже стрімко і, що найстрашніше, безповоротньо.
За весь період, відколи людство почало слідкувати за природою за допомогою вимірювальних приладів, за останні два роки вдалося зафіксувати найбільші рекорди по температурному режиму.
Те, що відбувається в Україні і в Лубнах є наслідком як змін у світовому кліматі, так і конкретно діяльності людини на території нашої держави. Першою причиною є танення льодовиків. Навіть за найоптимістичнішими прогнозами подібне зменшення льодовикового покриву Антарктиди прогнозувалося щонайменше у 2070 році, однак все відбулося вже у 2020.
Це практично і є відправною точкою неповернення, що тягне ланцюговою реакцією інші зміни, такі, як підвищення рівня світового океану. Якщо раніше для наших широт був характерний вплив Атлантичних західних повітряних мас, то зараз вони змінилися на субтропічні і навіть тропічні. Все це викликає спекотну, антициклональну погоду з незначною швидкістю вітру.
Давайте згадаємо цьогорічну зиму, яка пройшла практично без снігового покриву. Температура січня була на 6,6 градусів вище норми, лютого на 6,5, початок весни - березень, температура вище на 6,6 градусів. Безсніжна зима не могла пройти без наслідків, що ми врешті і отримали. Через відсутність снігового покриву ми вийшли на весну без достатньої кількості вологи в грунті.
Суха весна, сильні вітри - це призвело до великої кількості пожеж, що завдало значної шкоди екології. Далі через те, що земля на початку весни була пересушена, ми вперше зафіксували явище, яке нетипове для наших помірних широт - це пилова буря. Такого не було ніколи. Як пояснюють експерти - є дві причини пилової бурі. Це передусім зміщення лісосмуг і боліт, друга причина - це посушливі періоди року.
Вперше за 120 років метеорологічних спостережень не було зафіксовано весняного паводку. Суха осінь і малосніжна зима призвели до того, що верхній родючий шар грунту значно пересихає. Крім того за останні роки однією з причин стала і велика розореність земель України. Це результат людської діяльності, коли розорюються крім полів ще й луги, болота, лісосмуги. Внаслідок цього пил підіймається в повітря і йде на міста.
За рахунок підвищення світової температури ми маємо досить аномальні і жаркі температури в літній період. Крім того кількість опадів: вона розділяється вкрай нерівномірно. Якщо раніше дощі були помірними, то зараз формуються досить інтенсивні купчасто-дощові хмари і за один дощ може випадати двохмісячна норма.
3 травня у нас за одну годину випало 29,8 міліметрів опадів, що в рази перевищує норму. 28 травня випало 59 міліметрів опадів - це взагалі аномальне явище, що на 400 % перевищує місячну норму.
Зараз початок літа і показники спеки знову високі, що може призвести до затяжного періоду посухи. Ну а що стосується погоди найближчими днями, то температура вдень очікується 31-34 градуси, вночі 19-20 і без істотних опадів.
Тож, як висновок ми бачимо - проходять значні глобальні зміни клімату і ми повинні задуматися про те, що ми залишимо з такимим темпами майбутнім поколінням.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:16
23 листопада
09:29
23 листопада
06:30
23 листопада
12:21
21 листопада
10:10
21 листопада
ТОП новини
live comments feed...