02:55, Сьогодні
З 25 листопада розпочнеться добровільне декларування вогнепальної зброї : нагадали у МВС
В Україні з 25 листопада розпочнеться добровільне декларування вогнепальної зброї, механізм буде простим і доступним.
Про це сказав в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня" заступник міністра внутрішніх справ Богдан Драп'ятий, передає Укрінформ.
"З 25 листопада ми всіх зусиль докладемо до того, щоб забезпечити простий, доступний механізм декларування для громадян. Тож звернутися можна буде до будь-якого територіального органу Національної поліції, який має відповідні можливості та ресурси", - зазначив заступник міністра.
За його словами, громадяни віком від 21 року, які мають незареєстровану зброю, мають задекларувати її в органах Нацполіції, а на період воєнного стану можуть залишити її у себе на зберіганні.
Після завершення воєнного стану громадяни, за бажання і за можливості, зможуть цю зброю переробити і поставити на облік як зброю, що дозволена до використання та зберігання.
Якщо ж переробити зброю на дозволені зразки неможливо, її доведеться просто здати.
"Форма деклараційної заявки максимально проста. Там просто треба вказати, що зброя була знайдена чи отримана у такому-то місці конкретної дати чи проміжку часу", - уточнив Драп'ятий.
Водночас, за його словами, не всі види зброї підлягатимуть декларуванню.
"Але, наприклад, автомат чи пістолет, які нині не дозволені в обігу для цивільних осіб, можна буде задекларувати і залишити у себе на зберіганні. Також цією зброєю можна буде скористатися для захисту від російських окупантів", - заявив заступник глави МВС.
Він зауважив, що особи з кримінальним минулим або ті, які вчиняли домашнє насильство, задекларувати зброю не зможуть.
"Зброя з ознаками коригування маркування чи його знищення не підлягатиме декларуванню", - наголосив він.
Якщо особа не захоче залишити знайдену чи отриману зброю на період дії воєнного стану, органи Нацполіції приймуть її на добровільних основах, при цьому кримінальна відповідальність виключена.
Власникам незареєстрованої зброї загрожує відповідальність за статтею 263 Кримінального кодексу — від 3 до 7 років позбавлення волі.
У МВС пояснили, що після завершення воєнного стану особа зможе набути у власність знайдену зброю - якщо вона дозволена у цивільному обігу, нікому не належить і з її застосуванням не вчинялося злочинів. Це не стосується трофейної зброї, яка обліковується окремо і зберігається в ЗСУ.
Як повідомлялося, 20 серпня Верховна Рада ухвалила закон щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю.
Він передбачає надання права цивільним задекларувати наявну зброю та боєприпаси до неї. Ідеться про вогнепальну зброю, що була видана цивільному населенню у період дії воєнного стану.
Передбачається, що зброя, яка є державною власністю, може перебувати у користуванні цивільних на період дії воєнного стану, а впродовж 90 днів після його завершення або скасування має бути повернута до Національної поліції.
Закон вступає в дію 25 листопада.
Інформує ukrinform.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:21
21 листопада
10:10
21 листопада
08:10
21 листопада
live comments feed...