Останнім часом є чимало нарікань лубенців на дії нашої поліції, вірніше, на її бездіяльність.
Навесні у дитячому парку відпочинку зловмисники кілька разів викрадали запчастини та кабелі живлення до атракціонів, пізніше, у центральному парку кілька разів вночі виривалися з корінням щойно посаджені квіти на клумбах.
Та ще чимало різних правопорушень траплялося, які мали суспільний резонанс, і лубенці ставили риторичне питання: куди дивиться наша поліція?
Тож, давайте дізнаємося із перших вуст , куди дивиться наша поліція.
Про стан правопорядку на Лубенщині за останні три місяці розповідає заступник, тимчасово виконуючий обов'язки начальника поліції, Олег Кропивка.
- За останні три місяці Лубенським відділом поліції було оголошено 93 підозри (обвинувачення) особам за вчинення ряду кримінальних правопорушень. З найбільш резонансних - було оперативно розкрито напад на автомобіль Укрпошти, де від вибухового пристрою постраждали співробітники, що перевозили значну суму коштів. Зловмисники заарештовані, близько 2,4 мільйона гривень вилучено, як речові докази, ведеться слідство. Також викрита злочинна група, яка промишляла квартирними крадіжками. Злочинці не місцеві, у них вилучено автомобіль, на якому вони пересувалися, знаряддя, грошові кошти та ювелірні вироби. Дані особи також затримані та перебувають у слідчому ізоляторі міста Полтави. Працівники поліції оперативно зреагували, та попередили трагедію, коли нещодавно в одному із сіл Лубенського району колишній АТОвець погрожував підірвати рідних саморобним вибуховим пристроєм. Нині чоловік перебуває під домашнім арештом. Крім того, нещодавно в Лубнах затримано трьох наркоділків, які розповсюджували небезпечні наркотики - амфетамін та залучали до цього інших осіб, в тому числі й неповнолітніх дівчат. Нині ці особи також перебувають в слідчому ізоляторі Полтави.
Також на території міста і району виявлено та задокументовано незаконні посіви коноплі та снотворного маку. Проводиться оперативна робота щодо виявлення так званих " закладок", які організовують наркодилери за допомогою мережі інтернет. Вони отримують кошти за наркотики на електронний гаманець і вказують клієнту місце закладки, яку виконують певні особи. Це доволі специфічні правопорушення, які ми також відслідковуємо. Треба зазначити, що Лубни та район все ще залишаються криміногенно небезпечною територією, де зокрема обліковано велику кількість людей, що вживають та розповсюджують наркотичні речовини. Чимало квартирних крадіжок, крадіжок особистого майна у приватних домоволодіннях та різного роду правопорушень на вулицях міста.
З цього приводу хочу зазначити, що в Лубнах діє мінімальна кількість відеокамер, що не дозволяє іноді попередити злочини. Програма "Безпечне місто" повинна забезпечувати більш об'ємний огляд територій, де найчастіше відбуваються правопорушення, і не тільки у центральній частині міста, а також у мікрорайонах, на окраїнах. Це дуже важливе питання на сьогоднішній день, адже особливо в літні місяці значно зростає кількість правопорушень.
- Наразі у відділі поліції в цілодобовому режимі працюють три патрульних автомобілі, екіпажі яких універсальні в тому плані, що виконують цілий ряд функціональних обов'язків: патрулювання вулиць, обслуговування термінових викликів, попередження ДТП та інше. Ці три автомобілі з поліцейськими обслуговують місто, район та сусідню Оржицю. Навантаження доволі велике, адже за добу відбувається 70-80 викликів різного характеру, а тому цього недостатньо. До цього ще слід додати, що не завжди вистачає і пального, яке лімітовано, для виїздів у віддалені села району. У рамках реформування особовий склад поліції значно скоротився і людей просто не вистачає, а територія району велика і криміногенна.
- Значну роботу з громадянами проводять наші дільничні інспектори, які щодня вирішують нагальні питання та розглядають заяви від населення, а також забезпечують профілактичну роботу на місцях.
Поки що можна виділити такі головні акценти із спілкування з Олегом Миколайовичем Кропивкою: поліція працює і виконує свої обов'язки в умовах трьох патрульних екіпажів, з недостатньою кількістю пального та обмеженою кількістю камер відеоспостереження по місту.
Звичайно, це слабке виправдання тих критичних ситуацій, що іноді трапляються, але ж, такі умови! І тут до питання "Куди дивиться наша поліція?" можна вже додати: "Куди дивиться керівництво нашого міста, а також, куди дивимося ми, громадяни? Куди дивимося, коли проходимо мовчки повз підлітків, які вживають спиртні напої та наркотики? Куди дивимося і мовчимо, коли обкрадають сусідів? Куди ми всі дивимося?"
Вже зовсім скоро матимемо Лубенську ОТГ і потрібно вже зараз нинішнім та майбутнім очільникам різних рівнів планувати і думати, як організувати безпеку громадян у Лубенській громаді.