Полтавський апеляційний суд відправив на повторне розслідування справу хабарництва у лубенській поліції, вирок по якій був винесений понад два роки тому. Тоді начальник Лубенського відділу ГУ НП в Полтавській області Василь Овчаренко, його заступник Олег Єрмак та начальник сектору реагування патрульної поліції Лубенського відділу Юрій Лапко відбулися штрафами за здирництво на обробці деревини. Про це повідомляє
інтернет-видання Полтавщина.
Підприємниця, у якої вимагали хабар, через касацію та дві апеляції, довела, що прокурор не мав підписувати угоду з трьома хабарниками. Тепер справу розслідуватиме ДБР. За хабар у вигляді 4-х вантажівок деревини керівники поліції отримали по 25,5 тис. грн штрафу Нагадаємо, Василя Овчаренка, Олега Єрмака та Юрія Лапка затримали 11 жовтня 2017 року. Тодішніх керівників поліції у Лубнах підозрювали у вимаганні та отриманні хабара від власниці деревообробного підприємства. Влітку 2017 року поліцейські звернули увагу на пилораму у селі Хорошки, де працювало ТОВ «Агат», власницею та директоркою якого є Тетяна Дем’янчук. Їхні підлеглі блокували роботу, аби підприємниця сама прийшла до Овчаренка. Коли зустріч відбулася, тодішній керівник Лубенського відділу поліції пообіцяв за винагороду забезпечити безперешкодну роботу пилорами. В обмін хотів деревину. Жінка погодилася. У результаті частина лісу поїхала для паркана Олегу Микитенку — тодішньому начальнику управління внутрішньої безпеки Нацполіції в Полтавській області, інша (дубові дрова) — колишньому власнику ТОВ «Валтекс», якому поліцейські були винні кошти за встановлення пластикових вікон. Саме після останньої передачі правоохоронців і затримали. Довго розслідувати цей злочин не стали і вже у листопаді 2017-го справу передали до суду. Усі троє обвинувачених підписали із прокурором Оленою Гомлею угоди про визнання винуватості. 16 лютого 2018 року ці документи затвердив суддя Великобагачанського райсуду Полтавської області Юрій Ячало. За ними, Василь Овчаренко, Олег Єрмак та Юрій Лапко отримали по 25,5 тис. грн штрафу. Підприємниця 2 роки намагалася довести, що є потерпілою і справу треба переглядати Підприємниця Тетяна Дем’янчук, з якої поліцейські здирали ліс, дізналася про вирок лише зі ЗМІ. Хоча вона і писала заяву, аби офіційно стати потерпілою у справі, її позицію не врахували — і навіть не повідомили про засідання суду. Жінка подала апеляцію. Вона не погодилася з таким рішенням, адже втратила у цій справі не менше 13 тис. грн. Саме стільки коштувала деревина, яку з пилорами вивезли у якості хабара — без врахування транспортних витрат, а також тієї шкоди, яку «Агат» зазнав під час блокування роботи. Тетяна Дем’янчук хотіла подати цивільний позов, але їй такої можливості не дали. У листопаді 2019 року Полтавський апеляційний суд відмовив підприємниці у задоволенні скарги, тому вода подала касацію. У травні 2020 року Верховний Суд скасував постанову апеляційного суду та направив скаргу на повторний розгляд.
Виявилося, що, попри заяву, статусу потерпілої Тетяні Дем’янчук так і не надали, чим і порушили її права — адже жінка зазнала збитків. Відмова ж апеляційного суду визнавати її потерпілою, бо вона не подавала відповідних заяв під час розслідування, була неправильною, адже й офіційної відмови у наданні такого статусу також не було. Цього разу Полтавському апеляційному суду довелося погодитися із Касаційним і винести рішення на користь Тетяни Дем’янчук. Колегія суддів у складі Наталії Харлан, Вікторії Герасименко та Андрія Рябішина скасували вирок Великобагачанського райсуду та відмовили у затвердженні угод із поліцейськими. Окрім того, відповідне кримінальне провадження відправили на повторне розслідування. Тепер справу розслідуватиме Теруправління ДБР у місті Полтава. Установа уже отримала матеріали. При цьому, суддя Андрій Рябішин висловив окрему думку, у якій не погодився із рішенням своєї ж колегії. Суддя вважає, що угоди обвинувачених із прокурором були складені правильно, вирок вмотивований, а вважати Тетяну Дем’янчук у цій справі потерпілою неправильно. Наприкінці осені 2017 року усі троє ще не засуджених на той час поліцейських були звільнені з посад. Василь Овчаренко пішов з поліції у листопаді 2017 року і після посади начальника Лубенського відділу ГУ НП в Полтавській області у правоохоронних органах не перебував. Його колега Олег Єрмак на початку 2018 року поновився на посаді заступника начальника Лубенського відділу ГУ НП в Полтавській області через суд, але пізніше все одно був звільнений. За даними НАЗК, начальник сектору реагування патрульної поліції Лубенського відділу ГУНП Юрій Лапко наприкінці осені 2017 року подав декларацію перед звільненням, а потім — щорічну. Жодних інших подібних документів щодо нього немає. Можливо, процес звільнення так і не був закінчений. Цікава доля і ще одного поліцейського у цій історії. Деревину з пилорами Тетяни Дем’янчук отримав Олег Микитенко — тодішній начальник управління департаменту внутрішньої безпеки ГУНП в Полтавській області. Як розповіла підприємниця, Василь Овчаренко сам зізнавався, що за це він мав би отримати посаду у Кременчуці, а Юрій Лапко — підвищення. Втім, ні підозрюваним, ні обвинуваченим у корупційній справі Микитенко не став, а продовжив службу в органах. Після 2017 року він перевівся у Харків — на посаду начальника відділу спеціальної поліції ГУНП в Харківській області, де пропрацював ще близько року. Паралельно брав участь у конкурсах на посади директора та першого заступника директора ТУ ДБР у Полтаві, а також старшого детектива НАБУ, але жодного не виграв. У 2019 році Олег Микитенко отримав значне пониження — став старшим інспектором-черговим відділу чергової служби патрульної поліції в Полтавській області. Втім, 30 вересня 2020 року він був звільнений і з цієї посади.