• Головна
  • Gazeta Wyborcza написала, як українці “захоплюють” Польщу:“Маленький Київ” у Варшаві
05:50, 20 січня

Gazeta Wyborcza написала, як українці “захоплюють” Польщу:“Маленький Київ” у Варшаві

У великих польських містах українці створюють “свої анклави”, що викликає тривогу серед місцевих мешканців.

Gazeta Wyborcza опублікувала лякалку для своїх громадян про те, як українці створюють свій “маленький Київ” у великих містах. Журналісти видання пишуть, що українці ходять до своїх лікарів, свої заклади харчування, живучи “поряд із поляками”.

“Це небезпечна тенденція, вона веде до створення двох паралельних суспільств”, – підкреслює співрозмовник GW, передає газета “Експрес”.

  • Перемога над Росією ніколи не була у списку цілей США — Time

Gazeta Wyborcza: Українці створюють у Польщі паралельне суспільство

“У великих містах, зокрема у так званих престижних житлових масивах створюються цілі анклави під назвою “маленький Київ”, де багато квартир купують заможні українці, при цьому послуги для них швидко розвиваються. Це коле очі! І це не лише заздрість, але також тривога, що інша культура, часом грубо, анексує простір і нав’язує свої правила, мову та звичаї”, – цитує видання один із коментарів під нещодавнім текстом про поляків.

“Українці ходять до українських лікарів, переглядають їхні соцмережі, роблять покупки в українських магазинах. Принаймні у Варшаві вони можуть вирішувати свої життєві справи без потреби вчити польську», – сказав виданню Олександр Пестриков із фундації “Український дім”.

“У нас навіть прислів’я є: “Свій до свого по своє”. Це частина нашої національної міфології. Але з іншого боку, це небезпечна тенденція, яка призводить до створення двох паралельних суспільств”, – додав він.

За словами Пестрикова, питання часу, коли українці подадуть документи на отримання польського громадянства.

“Але не тому, що вони відчуватимуть емоційний зв’язок із Польщею, вони захочуть брати участь у її культурному та політичному житті. Вони ставитимуться до громадянства як до папірця, завдяки якому не буде претензій, ніхто їм не скаже: “Їдьте в свою країну”, – сказав він в інтерв’ю GW.

“Чим може закінчитися ситуація, коли в Польщі буде, скажімо, 100 тисяч погано інтегрованих громадян? Нічого доброго, боюся. Тож зараз треба щось робити, щоб ці два паралельні світи не існували. На жаль, Закон про польське громадянство не говорить про те, чи громадянин повинен бути інтегрованим”, – сказав він.

Українці у Польщі: заробітчан стає більше, ніж біженців

Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal.

37% українців у Польщі приїхали менше пів року тому – це найбільший показник серед усіх опитаних. Адже упродовж двох років приїхало 23%.

“Найбільша частка українців приїхала до Польщі протягом пів року. Це свідчить про те, що найбільшою групою серед новоприбулих є трудові мігранти, які обирають Польщу через географічну близькість, спільність культурних традицій та вигідні умови для роботи. Опитування також показало, що українців, які прибули до Польщі з початком повномасштабного вторгнення наразі усього 15%. Ймовірно, вони повернулися в Україну після того, як минула небезпека або переїхали в інші країни”, – розповіла Анна Джоболда, директорка департаменту рекрутації Gremi Personal.

Інформує expres.online

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
live comments feed...